Porozmawiajmy o klimacie w domu

Jeśli ktokolwiek zada nam pytanie, co jest najważniejsze w domu, większość odpowiedzi będzie oscylowała w terminach: ciepło, przytulnie, bezpiecznie, rodzinnie. I tak naprawdę tymi właśnie przymiotnikami kierujemy się przy wyborze idealnego miejsca do zamieszkania. Komfort termiczny nawet dla tych, którzy lubią niższe temperatury w pomieszczeniach, jest bardzo istotny, szczególnie że zimy w dalszym ciągu potrafią nas jeszcze zaskoczyć. Wybór systemu grzewczego może być więc kluczowy, więc warto rozwiązania technologiczne przemyśleć już na etapie budowy lub remontu. W wyborze odpowiedniego sposobu ogrzewania, pieca czy innych elementów kierujmy się ich parametrami i dostosowaniem do naszych potrzeb.

Rożne typy ogrzewania

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego powinien być podyktowany różnymi potrzebami. Już na etapie budowy domu powinniśmy sprawdzić, czy możemy podpiąć się do sieci lub też zamontować pompę ciepła. Poza tym wtedy właśnie możemy poszukać metod alternatywnych, które zapewnią ciepło oraz oszczędności. Jeśli zdecydujemy się na tradycyjne ogrzewanie, powinniśmy przemyśleć paliwo, którym będziemy je zasilać. Do wyboru mamy węgiel, drewno, co jest dość ekonomicznym rozwiązaniem, ale wymaga od nas dużego nakładu pracy i kontroli temperatury. Prostszym, ale też droższym rozwiązaniem jest instalacja kotła gazowego. Jeśli do działki mamy pociągniętą instalację, to bez problemu możemy wybrać to rozwiązanie. Jeśli nie, pozostaje mam montaż zbiornika na gaz w ogrodzie. Kolejnym rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne, które instalujemy poprzez wykorzystanie tradycyjnych gniazdek lub też poprzez montaż instalacji podłogowej. Ta opcja jest bardzo droga, ale szczególnie w drugiej opcji – bardzo wygodna i komfortowa.

Alternatywne metody

Specjaliści z gthpolska.pl doradzają również montaż alternatywnych źródeł ogrzewania, które wspomagają tradycyjną instalację. Pomimo tego że jest to dość droga inwestycja, to jednak po latach nakłady się zwracają, a na co dzień znacząco wpływają na rachunki bieżące. Po drugie, montaż instalacji alternatywnych to też swojego rodzaju moda na ekologię i odnawialne źródła energii. Podążając za trendami coraz częściej rezygnujemy z tradycyjnych grzejników, montujemy kominki czy też kolektory słoneczne. Poza tym coraz częściej można spotkać ogrzewanie nadmuchowe lub fundamentową płytę grzewczą.

Najlepsze rozwiązanie najlepiej dobrać do konkretnych możliwości. Fachowcy sprawdzą izolację termiczną i na tej podstawie określą, jaki model może się sprawdzić w naszym domu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz