Pozytywnie uwieczniony wizerunek

Zanim wynaleziono aparat fotograficzny, zadaniem utrwalania wyglądu postaci zajmowali się malarze i rysownicy. Dzisiaj takie samo zadanie spoczywa w rękach profesjonalnych fotografów. Z czego wynika to, że niektórzy spośród nich są w stanie uzyskać aż tak świetne rezultaty w swojej pracy?

Reklama

Jasno określony cel

Już na samym wstępie planowanej sesji ścierają się ze sobą dwie wizje. Zamysł klienta może odbiegać od wyobrażeń fotografa, jednak zadaniem tego drugiego jest uzyskanie w pełni satysfakcjonującego rezultatu. Zanim widoczne będą efekty często wielogodzinnych prac, musi zostać spełnionych kilka kluczowych warunków, decydujących o powodzeniu założonej wcześniej misji.

Sam portret w przypadku dziedziny, jaką jest fotografia, może być rozumiany dość szeroko. Z pewnością bardzo istotny jest tutaj kontekst, by osoba naciskająca na spust migawki wiedziała, jakie cechy ma wydobyć w przypadku wybranej sesji. Zupełnie innych efektów oczekuje się w przypadku zdjęć na potrzeby własne wobec np. materiałów promocyjnych dla korporacji.

Umiejętność znalezienia wspólnego języka pomiędzy fotografem a osobą uwiecznianą w obiektywie ma szczególnie istotne znaczenie, jeżeli chodzi o portrety. Luźna, przyjazna atmosfera z pewnością przekłada się na pozytywne efekty. Dobry fotograf to poniekąd dobry psycholog umiejący dotrzeć do drugiego człowieka i wydobyć z niego to, co najlepsze, by ukazać go w jak najkorzystniejszym świetle.

Pomijając inne istotne elementy warto wspomnieć o ogromnej roli tła. Nie zawsze sesja może odbyć się w profesjonalnym studiu, co rodzi czasami pewne problemy. Profesjonaliści dysponują jednak przenośnym tłem, stanowiącym doskonałe rozwiązanie porządkujące kadr. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu na późniejszym etapie obrabiania zdjęć. W wybranych sytuacjach konieczna jest praca z tłem zastanym. Ma to miejsce np. w przypadku portretów typowo biznesowych odbywających się w miejscu wskazanym przez klienta.

Przepis na udaną sesję

Im wyższa ranga zdjęć, tym naturalne, że wzrasta potrzeba znalezienia fotografa, dla którego nawet bardzo wymagające portrety nie są żadnym problemem. Wybór specjalisty jest w tym przypadku kluczowy i warto poświęcić odrobinę więcej czasu, żeby nie popełnić kosztownego w skutkach błędu.

Najlepszą wizytówką w przypadku portretów jest portfolio. Nawet będąc laikiem w dziedzinie fotografowania, możemy wyrazić opinię na temat dotychczasowej pracy wybranego specjalisty. Nasz odbiór prezentowanych zdjęć pozwala wyrobić sobie wstępne zdanie na temat wybranego fotografa. Nie bez znaczenia jest też to, kogo do tej pory miał okazję uwieczniać w kadrze. Jeżeli z jego usług korzystały prężne przedsiębiorstwa lub osoby pełniące funkcje publiczne, można być pewnym, że trafiliśmy na kogoś, kto zna się na swoim fachu jak mało kto.

Żeby przekonać się o tym, jak fotografia portretowa powinna wyglądać, warto zapoznać się z efektami prac zamieszczonymi na stronie: http://portret24.pl/. Prezentowany tam poziom to najwyższy stopień profesjonalizmu w dziedzinie fotografii. Nic dziwnego, że do grona klientów studia Portret 24 można zaliczyć takie marki jak np. Samsung, Nestle, Forbes, Milka. Oprócz tego warto wspomnieć o sesjach indywidualnych odbytych z tak znanymi osobistościami, jak Piotr Kraśko czy Kazimierz Marcinkiewicz.

Wykonany zgodnie z naszymi oczekiwaniami portret może być nie tylko świetnym materiałem promocyjnym, ale także pamiątką na całe życie. Zlecając zadanie wykonania zdjęć doświadczonemu fotografowi z bogatym portfolio, zwiększamy szanse na to, że sesja z naszym udziałem będzie nie tylko sukcesem samym w sobie, ale także i ciekawym doświadczeniem.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz