Pranie pod kontrolą

Organizacja czasu oznacza tyle co znalezienie go na wszystko, co mamy zaplanowane w danym dniu. Doskonale o tym wiedzą wszystkie mamy, które wychowują małe dzieci. Mowa tu o sprzątaniu, gotowaniu robieniu zakupów i praniu.

Szczególnie ostatnia opcja daje się we znaki przy większej liczbie bobasów, które bez ustanku brudzą wszystko co popadnie i nawet mamy mogą mieć problem. Warto trzymać się kilku wskazówek, które znacznie ułatwią organizację czasu i będą trzymać w ryzach sterty prania.

Kosze na pomoc

Pierwszy krokiem w zapanowaniu na stertą prania jest miejsce, w którym będzie składowane. Pomocne będzie tu nie tyle pomieszczenie, co kosze na bieliznę, sortowniki i inne pojemniki.

Być może wydaje się to nieskomplikowane, ale tylko do momentu kiedy ubrania trzeba posortować do prania, wyprać i wysuszyć. Aby nie chodzić po całym mieszkaniu lub domu, warto umieścić pojemniki w sypialni, gdzie najczęściej się rozbieramy czy łazience.

W przypadku drugiej opcji należy liczyć się z tym, że łazienka jest pomieszczeniem o większej wilgotności, co sprzyja rozwojowi pleśni, a tym samym może to sprawić, że zapachy z kosza na bieliznę będą bardziej intensywne.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Kiedy już plan zostanie opracowany, a kosze na bieliznę i sortery pojawią się w domu, następnym krokiem będzie uświadomienie członkom rodziny do czego służą. Dobrze także pamiętać o tym, że nie wszystkie rzeczy można prać razem, ponieważ niektóre farbują, inne z kolei wymagają wyższych temperatur.

Z tego względu kosze na bieliznę i wielokomorowe sortery są niezwykle ważne, gdyż ułatwiają sortowanie brudnych rzeczy. Wystarczy poinstruować dzieci jak mają to robić, a nie będzie z tym żadnego problemu.

Sortowanie nie takie trudne

Następny krok jest również bardzo ważny. Po praniu, czyste rzeczy muszą wrócić na swoje miejsca, do właściwych członków rodziny. Może się wydawać, że będzie to stanowić pewien problem, ale wcale nie musi tak być.

W przypadku wieloosobowej rodziny rozwiązanie świetnie się sprawdza. Kosze na bieliznę dotychczas używane jak pojemniki na brudne ubrania, mogą zostać wykorzystane waśnie do segregacji czystych rzeczy. Jeśli w pokoju malucha są np. kosze różowe, to sprawa jest dziecinnie prosta . Wkładamy do nich czyste rzeczy najmniejszego członka rodziny i kłopot z głowy.

Bardzo ważna w tym wszystkim jest konsekwencja w tym co robimy. Po kilku razach wejdzie to „w krew” i sortowanie ubrań nie będzie niczym strasznym i będzie szło w mgnieniu oka.

Inne miejsca na kosze

Gdy w mieszkaniu nie ma miejsca, aby ustawić pojemniki można spróbować załatwić to w inny sposób. Dobrym posunięciem może być umieszczenie koszów na bieliznę z materiału na drzwiach od szafy. Ponadto można także zaopatrzyć się w kosze piętrowe, które także zaoszczędzą przestrzeń.

Organizacja prania w taki sposób zaoszczędzi czas i nerwy. Pozwoli na szybkie i sprawne uporanie się brudnymi rzeczami i mieć wszystko pod kontrolą.

Wystarczy odrobina wyobraźni i chęci, aby poradzić sobie z nudnym zajęciem i raz na zawsze rozprawić się z kwestią brudnych ubrań, porozrzucanych po całym domu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz