Prezenty urodzinowe – kupować, czy robić samodzielnie?

Prezent urodzinowy posiada szczególny status. Stanowi dowód na to, że pamiętamy o jednej z najważniejszych dat w życiu jubilata, sprawdza się przy tym znakomicie wówczas, gdy chcemy wyrazić ogrom uczuć, jakie żywimy w stosunku do niego. Trudno dziwić się więc, że zależy nam na tym, aby był on maksymalnie wyjątkowy, wydaje nam się bowiem, że właśnie w ten sposób damy do zrozumienia także jubilatowi, że jest osobą nietuzinkową.

Reklama

Jeden z największych dylematów, przed którymi staja osoby przygotowujące prezenty na urodziny dotyczy tego, czy wykonywać je samodzielnie, czy też zdecydować się na rozwiązanie gotowe. Jeszcze nie tak dawno dominowało przekonanie, że to właśnie upominki, w których przygotowanie włożyliśmy część swojej duszy są tymi najbardziej wartościowymi, dziś jednak możemy już mówić o pewnych zastrzeżeniach.

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czy posiadamy umiejętności, które można wykorzystać do stworzenia niebanalnego prezentu. Jeśli znakomicie gotujemy, robimy świetne torty, wykonywana przez nas biżuteria osiąga zawrotne ceny na aukcjach internetowych albo potrafimy uszyć sukienkę, której nie powstydziłby się zawodowy projektant – możemy przystąpić do tworzenia prezentu własnoręcznego. Jeśli jednak nie posiadamy szczególnych zdolności manualnych, w szkole uciekaliśmy z zajęć plastycznych, a przebywanie w kuchni uważamy za karę – znacznie lepszym rozwiązaniem będzie udanie się do sklepu.

Duże znaczenie ma również to, kogo chcemy obdarować urodzinowym prezentem, nieco inaczej wygląda bowiem upominek dla osoby, którą dobrze znamy i bardzo lubimy, inaczej zaś ten, który przygotowujemy dla jubilata, z którym trzymamy pewien dystans. W drugim z wymienionych przypadków bezpieczniejszy będzie prezent kupiony. Wskazane jest przy tym, aby  nie był to upominek, który w szczególny sposób zrywa z konwencją. Jeśli zaś mówimy o osobie, która jest dla nas jedną z najważniejszych na świecie, na ogół nie mamy problemów z ustaleniem tego, co mogłoby ucieszyć ją najbardziej. Niekiedy może być to prezent wyjątkowo zaskakujący dla otoczenia, a nasze zdolności manualne lub ich brak nie mają tu większego znaczenia.

Bywa i tak, że decydujące znaczenie ma opinia samego jubilata. Jeśli bowiem osoba obchodząca urodziny zażyczy sobie kolacji przy świecach, będziemy musieli ją przygotować nawet, jeśli będzie to nasz kulinarny pierwszy raz.

Stopka autorska: urodzinowym prezentem – http://www.decobazaar.com/tagi.php?tag=urodziny

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz