Prezenty na ślub zamiast kwiatów – co się sprawdza?

Wręczanie parze młodej kwiatów nie jest obecnie już tak popularne jak niegdyś. W ramach tego podarunku para młoda coraz częściej życzy sobie bardziej użyteczne bądź mające im sprawić więcej radości rzeczy. Jakie więc prezenty na ślub można wybrać w ramach szybko więdnącego i trafiającego do kosza bukietu kwiatów?

Lotto

Jest to jeden z najpopularniejszych zamienników kwiatów w dzień ślubu. I choć często można się spotkać z opiniami, że państwo młodzi wcale milionerami dzięki setkom losów nie zostali, sprawdzanie liczb z pewnością przyniesie im dużo radości i zabawy. Zamiast kuponów lotto można wręczyć jeszcze zdrapki, które być może również sprawią, iż nowożeńcy się wzbogacą.

Książki

Choć również bardzo popularne, warto aby para młoda stworzyła listę książek, które chętnie ujrzeliby na swojej półce. W innym wypadku pozycje mogą się powtarzać, a tematyka może być mocno nietrafiona.

Akcesoria dla niemowlaka

Jeśli para młoda spodziewa się dziecka, może również w ramach kwiatów zażyczyć sobie ubranka i zabawki dla dziecka. Z pewnością pomoże to w szybki sposób skompletować wyprawkę i zgromadzić zabawki, którymi maluch będzie się cieszył po przyjściu na świat. Nie jest to dość popularny prezent, jednak warto w tym wypadku wziąć pod uwagę potrzeby Młodych i nie traktować go jako ekstrawagancji.

Alkohol

Kolejnym popularnym prezentem zamiast kwiatów jest butelka alkoholu. Podarunek taki zapełni barek państwa młodych na dłuższy czas i przyda się na spotkania z przyjaciółmi.

Cele charytatywne

Coraz popularniejszym zwyczajem jest, iż para młoda życzy sobie, żeby pieniądze przeznaczone na ślubną wiązankę wydać na szczytne cele. Może to być karma dla zwierząt ze schroniska, rzeczy potrzebne w domu dziecka, czy też utrzymanie dziecka z ubogiego kraju. Z powodu swojego ciężaru i gabarytów problematyczna może być karma, dlatego warto zadbać odpowiednią organizację.

Prezentów, które można podarować parze młodej w dniu ślubu zamiast kwiatów jest mnóstwo, propozycje znajdziesz też tutaj. Jednak w dużej mierze powinien być to wybór nowożeńców- osoby marzące o tradycyjnym weselu będą się spodziewały wiązanki, a nie kuponów lotto. Goście również powinni zostać uprzednio poinformowani, czego życzy sobie młoda para. Najbardziej popularną formą informowania o tym, jest krótki tekst na zaproszeniu. Niektóre pary decydują się na wierszyk, który czasem pozostawia domysły, inne mówią, czego sobie życzą bezpośrednio.

Stopka autorska: propozycje znajdziesz też tutaj – http://www.decobazaar.com/prezenty-slubne.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz