Najlepsze naturalne lekarstwo – propolis

W naszym klimacie bóle gardła, przeziębienie i katar to powszechność. Niezależnie od pory roku ( jesień czy zima ) zawsze znajdzie się właściwe wytłumaczenie dla tego rodzaju schorzenia.

Reklama

 Leki z propolisu

Zima, wiadomo pogoda nas nie rozpieszcza więc o przypadłości związane z gardłem nie trudno. Wiosna i jesień to także łatwe do odgadnięcia, deszcze, słota, zmienna pogoda czy duże różnice temperatur sprawiają że nasze gardła zaczynają cierpieć z powodu bólu czy zapalenia. A lato? W dobie dzisiejszego rozwoju technologicznego i cywilizacyjnego także i w lecie znajdzie się przyczyną bólu gardła.
Jaka? Przecież to bardzo proste do wytłumaczenia – klimatyzacja, która znajduje się praktycznie w każdym nowoczesnym biurowcu, samochodzie czy supermarkecie.

A co należy więc zrobić, kiedy nasze gardło doskwiera nam coraz bardziej?

Najlepiej udać się do apteki i kupić najsilniejsze leki przeciwbólowe, w których zawartość środków łagodzących jest bardzo wysoka. Jednak czy aby na pewno jest to najlepsze rozwiązanie? Otóż nie, gdyż istnieje wiele naturalnych środków, które znacznie lepiej wpłyną na nasze schorowane gardło, niż szeroko reklamowane w mediach środki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jednym z takich środków jest propolis, który znany był już w starożytnej Grecji.

Czym jest propolis?

Propolis, to nic innego jak kit pszczeli, który ma działanie kojące i zdrowotne. Kit pszczeli jest szeroko wykorzystywany przez farmaceutyków zwłaszcza w przypadku szeroko rozumianych problemów dotyczących dróg oddechowych. Ból i zapalenie gardła, zapalenie krtani, problemy związane z oskrzelami czy tchawica mogą właśnie zostać rozwiązane z wykorzystaniem propolisu. Jest także polecany dla alergików z powodu składników naturalnych w nim zawartych.

Propoli jest wykorzystywany także przez pszczoły i to nie człowiek ale właśnie te małe i pożyteczne owady jako pierwsze odkryły dobroczynne właściwości propolisu. Środek ten cechuje się działaniem bakteriobójczym, bakteriostatycznym, a także chroni przed zakażeniami, które mogą być spowodowane przez szereg grzybów i mikroorganizmów znajdujących się w ulu.

Powrót do natury – hodowla kitu pszczelego?

Propolis ( zwany także kitem pszczelim ) pojawił się znacznie wcześniej od dziś powszechnie znanych substancji przeciwzapalnych czy antybakteryjnych. Pod wpływem właśnie rozwoju medycyny, propolis został na jakiś czas zapomniany i odstawiony na drugi tor. Jednak na szczęście powraca już do naszych łask i coraz częściej stosujemy właśnie środki zawierające propolis w zamian za reklamowane środki na ból gardła.

Stopka autorska: Propoli – http://www.papcomputer.pl/Broker-Domen/propolis.pl