Przeprowadzka z firmą – co wybrać?

Przeprowadzka z firmą zajmującą się przeprowadzkami to rozsądne rozwiązanie. Aby jednak wszystko przebiegło jak należy, a koszt przeprowadzki nie był potężny, warto wiedzieć, na jakie usługi firmy zajmującej się przeprowadzkami, warto się zdecydować.

Reklama

przeprowadzkaPrzeprowadzka wykonywana przez firmę świadczącą usługi przeprowadzkowe, to opcja bardzo popularna wśród tych, którzy są zbyt zajęci by zająć się tym osobiście. Takie sytuacje pojawiają się coraz częściej – każda przeprowadzka to czas, który trzeba poświecić na przenoszenie mebli, opróżnianie domu czy mieszkania, meblowanie nowego miejsca, czy też inne prace, które nie każdemu odpowiadają. W takim przypadku opcja przeprowadzki z firmą jest rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Przeprowadzka z firmą, to rozwiązane wygodne, ponieważ powoduje iż zleceniodawca może zajmować się swoimi sprawami i wie, że przeprowadzka zostanie wykonana we wskazanym terminie. Nie można jednak twierdzić, że to opcja bez minusów. Jednym, a chyba najważniejszym jest koszt takiej usługi.

Co składa się na koszty przeprowadzki z firmą?

Wiele osób rozumie koszt takiej usługi jako stawkę za kilometr przejazdu samochodu. Oczywiście nie jest to tak oczywiste, jak to może się wydawać. Koszt przeprowadzki to wiele różnego rodzaju kosztów, z których można wymienić:

• koszt postoju samochodu
• koszt godziny pracy osób przenoszących meble
• koszt innych prac
• koszt opakowań
• koszt materiałów zabezpieczających

Stawki w przypadku tych kosztów są różne, dlatego warto wiedzieć, że koszt przeprowadzki jest sumą tego rodzaju kosztów.

Przeprowadzając się, można wybrać usługę przeprowadzki w pełnej opcji, czyli taką, która pozwala zleceniodawcy nie robić przy przeprowadzce nic. Ze zrozumiałych względów taka przeprowadzka to coś dość kosztownego, dlatego niejedna osoba próbuje szukać oszczędności. To zrozumiałe, tym bardziej, że całkowitego kosztu przeprowadzki nie da się do końca określić – nikt nie wie, jak wiele czasu zajmie przenoszenie mebli, nikt nie ma pojęcia, jak wiele będą kosztowały opakowania i materiały zabezpieczające, dopóki rzeczy do przeprowadzki nie zabezpieczy. Można jednak ominąć nieco te koszty – wystarczy zdecydować się na usługę przeprowadzki, bez wszystkich usług dodatkowych. Jeśli przeprowadzka ma dotyczyć mieszkania czy domu, może warto wszystko spakować samodzielnie? Może warto meble i czy sprzęt AGD zabezpieczyć samodzielnie? Może warto wszystko wynieść, ograniczając usługę przeprowadzki do usługi stricte transportowej?

Podsumowując.

Usługa przeprowadzki to rozwiązanie często dość kosztowne, ale warte pieniędzy, jakie trzeba zapłacić. Nie jest jednak tajemnicą, że przeprowadzka jest usługą, na której można zaoszczędzić, wybierając przeprowadzkę w takiej opcji, która w danej sytuacji będzie tania i korzystna. Sporo można również zaoszczędzić w inny sposób –wystarczy uważnie analizować oferty firm przeprowadzkowych. Każdym kto to zrobi, szybko odkryje, że stawki za przeprowadzkę są bardzo różne – ta sama usługa w różnych miejscach może kosztować mniej lub więcej. Oczywiście często cena jest synonimem jakości – bardzo tanie usługi mogą być usługami słabej jakości. Warto mieć tego świadomość.

Stopka autorska: http://zapytajoprzeprowadzke.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz