Przydatne akcesoria do kuchni

Akcesoria kuchenne powinny być przede wszystkim praktyczne. Odpowiednio dobrane usprawnią naszą pracę w kuchni i skrócą czas przygotowywania posiłków. Jeśli więc chcecie się dowiedzieć, co koniecznie powinno znaleźć się wśród absolutnie obowiązkowych przyborów w Waszej kuchni – przeczytajcie ten artykuł.

Reklama

Pierwsze miejsce na liście przydatnych akcesoriów kuchennych bez wątpienia powinny zająć deski do krojenia oraz noże. I tu wybór mamy dość szeroki zarówno w jednej, jak i drugiej kategorii. Wybierając deski kuchenne powinniśmy zwracać uwagę na tworzywo, z którego zostały wykonane. Obecnie, nie tylko ze względu na estetyczny wygląd, największą popularnością cieszą się deski bambusowe. Wykonane z naturalnego bambusa deski są niezwykle trwałe (ponad trzykrotnie niż drewno!) a do tego szybko schną, dłużej zachowują estetyczny wygląd i wykazują właściwości antybakteryjne i dezynfekujące. Szeroka oferta na rynku pozwala dopasować deskę(i) wedle potrzeb. I tak możemy wybierać spośród tradycyjnych desek w kształcie prostokąta oraz desek okrągłych, obrotowych lub zawierających inne udogodnienia – rowki zbierające wodę i soki z krojonych produktów czy antypoślizgowe zabezpieczenia. Świetnym pomysłem są również komplety desek na stojaku. Zawierają one indeks do artykułów spożywczych, które można kroić na konkretnej z nich, a więc mięs, ryb, warzyw czy pieczywa.

Noże natomiast są równie ważnym elementem wyposażenia kuchni, jak deski do krojenia. Najlepiej kupować zestawy noży, które mają wszelkie potrzebne do krojenia ostrza. Inne bowiem ostrze posłuży nam do krojenia czy siekania mięsa, obierania warzyw czy krojenia świeżego pieczywa. Wobec tego w każdym domu powinno znaleźć się co najmniej 3 noże – nóż uniwersalny (tzw. nóż szefa kuchni) z długim i szerokim, ostro zakończonym ostrzem, nóż do obierania i krojenia warzyw oraz owoców oraz nóż z ząbkami do krojenia pieczywa.

Równie ważne w naszej kuchni będą również wszelkie naczynia żaroodporne do zapiekania dań w piekarniku. Dzięki temu wykonamy pyszny i zdrowy obiad dla całej rodziny oraz gości – np. warzywną lub makaronową zapiekankę, lasagne, gulasz oraz upieczemy mięso.

Oczywiście nie możemy też zapomnieć o formach do pieczenia ciast. Tutaj mamy bardzo szeroką ofertę, jednak najlepiej zdecydować się na formy najbardziej uniwersalne, a więc te, które będą nam służyły do przygotowywania kilku ciast jednocześnie. Obowiązkowo w każdym domu powinna znaleźć się więc prostokątna, podłużna forma (tzw. keksówka), forma okrągła na torty i serniki oraz forma do pieczenia babeczek i muffinek. Najlepiej zdecydować się na formy silikonowe, ponieważ znacznie skracają one czas pieczenia (nawet o 20% !) a ponadto są łatwe w przechowywaniu, bo zajmują niewiele miejsca w porównaniu z tradycyjnymi formami. Można je myć również w zmywarkach.

Wymienione wyżej akcesoria do kuchni z całą pewnością pomogą Wam przygotować dla najbliższych zarówno danie obiadowe, jak i pyszny deser czy smakowitą przekąskę. Tak więc – zapraszamy na zakupy!

Stopka autorska: emako.pl – akcesoria do kuchn

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz