Pudełka na zabawki – sposób na zapanowanie nad podłogowym chaosem

Odwieczny problem, wszystkich mam i tatusiów mających małe dzieci – gdzie to wszystko pomieścić? Rzecz jasna chodzi o sterty zabawek, które są wszędzie, stale się przemieszczają, a ich ułożenie w jednym miejscu jest walką z wiatrakami połączoną ze wtaczaniem kamienia na stromą górę. Tak jest, gdyż maluch i tak zaraz sobie zażyczy tego, za moment tamtego, a gdy już sam sięga, gdzie trzeba, to nie musi życzyć, tylko po prostu sam się obsłuży. Czasem trzeba jednak zrobić porządek, a przy okazji uczyć tego samego własną pociechę. Warto wówczas zorganizować odpowiednie pudełka na zabawki pozwalające nam doprowadzić podłogę do używalności.

Reklama

Kolorowe i modne

Jedną z opcji jest zakup takiego pudełka. Ma ono być przede wszystkim praktyczne, więc nie zawsze jest sens wydawać więcej pieniędzy na coś, co i tak może nie przetrwać stałego kontaktu z naszym dzieckiem. Jednak dobrze będzie, jeżeli nie wstawimy w kąt zwykłego szarego kartonu. Dlatego warto zaopatrzyć się w niedrogie, dobrej jakości pudełka na zabawki oferowane przez sprawdzonych producentów opakowań kartonowych. Dostępne są modele w formie pojemnych skrzynek, bogato zdobionych w kwiatowe motywy, one to idealnie sprawdzą się jako pojemnik do składania zabawek. Wieczko zamykane od góry i praktyczne uchwyty wycięte na dwóch bocznych ściankach dopełniają całości. Istotne jest również to, że takie pudełko dobrze komponuje się z różnymi wystrojami wnętrz, więc nie ma potrzeby chowania go, a wręcz przeciwnie, warto je eksponować – nie tylko w pokoju dziecięcym.

Kolorowe i kreatywne

Inną opcją jest zakup odpowiedniego pudełka na zabawki bez dodatkowych ozdób, na przykład w większym rozmiarze, a następnie ozdobienie go samodzielnie. Tutaj również dobrze jest postarać się o produkt wysokiej jakości, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że karton taki dłużej przetrwa ciągłe pakowanie i wypakowywanie do niego zabawek przez naszego malucha. Możemy także sprawić sobie model, który będzie miał specjalne zamknięcie od góry, dające pewność, że przenosząc go z pokoju do pokoju, nic nie pogubimy, nie mówiąc już, że całość nie rozsypie nam się w rękach. A najciekawszą frajdą dla naszego dziecka może być własnoręczne ozdobienie tego pudełka. Wszystko zależy od inwencji i formy, jaką obierzemy. Możemy stworzyć na nim rysunki ulubionych zabawek, które znajdą się wewnątrz. Wystarczy użyć kredek, abo farbek i sam proces ozdabiania stanie się świetną opcją spędzenia czasu. Tym samym jest możliwe, że później dziecko chętniej przyswoi sobie obowiązek odkładania do pudełka zabawek, gdy będzie wiedziało, że to ono jest jego „autorem”.  Takie zdobienie pudełek na zabawki może być także świetnym pomysłem, na jedną z atrakcji podczas przyjęcia dla dzieci. Stworzą wtedy coś praktycznego, z czego następnie będą mogli korzystać na co dzień we własnym domu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz