Recykling makulatury, czyli dlaczego karton się opłaca?

Nie ma chyba dnia, w trakcie którego nie docierałyby do nas wiadomości na temat niepokojącego stanu ekosystemu. Widzimy je w telewizji, słyszymy o nich w radiu, natykamy się na nie w mediach społecznościowych. Bez wątpienia największym winowajcą jest plastik, który uchodzi za niepozornego zabójcę naszej planety i jest niebezpieczny dla ludzi i dla zwierząt. Tworzące go cząsteczki są uznawane za współwinowajców rozwoju takich chorób, jak nowotwory. Co zrobić, żeby skutecznie się go pozbyć?

Lepsza alternatywa!

Z plastiku tworzone są opakowania zarówno dla przedmiotów różnego rodzaju, jak i dla żywności, takiej jak soki, woda czy sałatki. Zdecydowanie nie działa to na naszą korzyść i nie przyczynia się do zachowania odpowiedniego zdrowia. Warto więc poszukać alternatywy dla plastiku. Jednym z najlepszych jest karton!

Drugie życie

Po zużyciu produktu sprzedawanego w kartonowym opakowaniu, zostanie ono przekazane do recyklingu na takich samych zasadach, jak makulatura. W wyniku podjętych działań zostaje odzyskana celuloza pierwotna o wysokiej jakości, która jest podstawą do dalszej produkcji tektury i papieru, które ponownie może wykorzystać producent kartonów. Zyskuje na tym środowisko i przedsiębiorca.

Zdrowo i ekonomicznie

Takie opakowania posiadają również inne zalety. Tektura chroni powierzchnię przed różnego rodzaju zabrudzeniami oraz amortyzuje uderzenia. Podczas przeprowadzek chroni zapakowane przedmioty przed mechanicznymi uszkodzeniami. Producent opakowań kartonowych gwarantuje, iż sprawdzą się podczas prac budowlanych czy w branży motoryzacyjnej. Tektura, w której przechowujemy mleko lub pozostałe substancje, dodatkowo musi zawierać specjalną folię ochronną. Takie opakowania również podlegają recyklingowi. Ważne jest to, aby były odpowiednio segregowane, gdyż wyłącznie czysty materiał może zostać przetworzony.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne są wszelkie działania podejmowane w celu ochrony Ziemi i poprawy stanu środowiska naturalnego. Pragniemy troszczyć się o dobro nasze i naszej planety, a znakomitą ku temu okazją jest rezygnacja z plastiku na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań, takich jak tektura. Jeśli chodzi o opakowania kartonowe, mamy pewność, że są bezpieczne dla ekosystemu, wygodne w użyciu i przy tym tanie. Same korzyści!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz