Renault – samochody dostawcze do wielu zastosowań

Myśląc o kupnie auta zazwyczaj mamy na myśli auto osobowe, które pomoże nam w przemieszczaniu się między domem a pracą lub okaże się niezbędne przy okazji weekendowego wypadu poza miasto. Jeśli jednak jesteśmy przedsiębiorcami, a działalność naszej firmy opiera się na transporcie towaru lub ludzi, to zakup właściwego auta dostawczego jest kwestią niezwykle ważną.

Reklama

Jednym z producentów, który prócz produkcji samochodów osobowych posiada w swojej ofercie także pojazdy dostawcze jest Renault. Aktualne portfolio francuskiego koncernu składa się z pięciu modeli – http://renault.jaszpol.pl/samochody-nowe/samochody-dostawcze/. Każdy z nich został zaprojektowany do innych zadań. Przyjrzymy się zatem co Renault ma do zaoferowania dla klientów  poszukujących „dostawczaka”.

Pierwszym z modeli jest Master. To auto stworzone do przewozu ciężkich i wielogabarytowych rzeczy. Dopuszczalna masa całkowita poszczególnych wersji waha się między 2800 kg a 3500 kg. Dla bardziej wymagających został stworzony Master w wersji z tylnym napędem – dzięki dodatkowej mocy oraz hakowi holowniczemu auto może być wykorzystywane do trudniejszych zadań. Całość dopełnia solidny i dynamiczny design.

W ofercie Renault pojawia się również Master Autobus, czyli modyfikacja standardowego modelu przeznaczona do transportu osób. Wersja autobusowa to znakomity wybór dla tych, którzy świadczą swe usługi w miejscowościach turystycznych i kurortach. Master Autobus pozwala na przewóz 17 osób (kierowca + 16 pasażerów) i charakteryzuje go wysoki poziom bezpieczeństwa – zestaw poduszek powietrznych, 3-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz radar cofania.

Kolejnym modelem w ofercie aut dostawczych jest Traffic, który wyróżnia się zoptymalizowaną przestrzenią ładunkową oraz oszczędnymi silnikami w wersji 1,6 dCi (90/115KM) oraz dCi Twin Turbo (120/140KM). Traffic posiada szeroki wachlarz elementów mających na celu pomoc przy załadunku towarów oraz ich bezpieczny transport. Są to mi.in: półka podsufitowa, uchwyty mocowania oraz system blokujący tylnie drzwi.

Kolejnym „dostawczakiem” jest kompaktowy Kangoo Express. W nowej wersji tego popularnego modelu pojawiły się m.in. wydajniejsze silniki, kamera cofania, system multimedialny R-Link z nawigacją czy wspomaganie ruszania w górę. Kangoo to prawdziwy lider jeśli chodzi o ekonomiczność w kategorii kompaktowych furgonetek.

Ostatnią propozycją jest Renault Clio Societe. Nie jest to samochód stricte dostawczy, aczkolwiek dzięki połączeniu cech auta ciężarowego i osobowego idealnie nadaje się dla klienta instytucjonalnego. Pojemność 911 dm3 i ładowność do 520 kg  pozwala na przewóz czegoś więcej niż tylko służbowej marynarki. Dodatkowym atutem jest efektowny wygląda auta.

Widać zatem, że Renault ma całkiem sporo do zaoferowania jeśli chodzi o samochody dostawcze. Francuski koncern umiejętnie połączył trzy cechy – ekonomiczność, solidność oraz efektowność.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz