Czy rowerzysta powinien się ubezpieczyć?

Dla większości ludzi jazda rowerem to czysta przyjemność. Podczas wycieczek rowerowych można cieszyć się pięknymi widokami, a przy okazji dbać o kondycję. Niektórzy jeżdżą rekreacyjne, sami lub z rodziną, dla innych rower to podstawowy środek transportu do pracy.

Reklama

Jak wszyscy wiemy, nie wszędzie są ścieżki rowerowe. Na szczęście powstaje ich coraz więcej. Często jednak jesteśmy zmuszeni poruszać się po bardzo ruchliwych, krętych, źle oznakowanych drogach. Nie zawsze jest to bezpieczne. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest ubezpieczenie rowerzysty, które obejmuje sytuacje, gdy posiadacz ubezpieczenia ucierpi w wypadku rowerowym lub tymże rowerem wyrządzi szkodę innej osobie. Niewątpliwą zaletą jest to, że nie trzeba być właścicielem roweru. Wystarczy, że się go używa.

Co można zyskać wykupując ubezpieczenie rowerzysty? W zależności od wybranego pakietu możesz liczyć na:

  • zwrot kosztów leczenia podczas wycieczek zagranicznych;

  • zadośćuczynienie gdy dozna się trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku;

  • wsparcie kosztów leczenia i rehabilitacji na terenie Polski;

  • zwrot kosztów wymiany lub naprawy zniszczonego w wyniku wypadku roweru;

  • pokrycie roszczeń skierowanych przez osoby trzecie poszkodowane z naszej winy;

Najlepsze są pakiety łączące wszystkie, wyżej wymienione elementy. Gwarantuje to dobrą ochronę.

Zawsze należy pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe określają również sytuacje, kiedy odpowiedzialność za szkody jest wyłączona i nie ma co liczyć na odszkodowanie. Są to najczęściej sytuacje gdy:

  • kierujesz rowerem pod wpływem alkoholu

  • kierujesz rowerem pod pływem narkotyków bądź innych środków odurzających

  • kiedy szkoda jest wyrządzona osobom bliskim ubezpieczonego

  • gdy szkoda powstała w wyniku umyślnego działania np. bójki

Wszystkie wyłączenia są wymienione w umowie w sekcji „ogólne warunki ubezpieczenia” i należy się z nimi dokładnie zapoznać przed zawarciem ubezpieczenia.

Na polskim rynku ubezpieczeń można znaleźć coraz więcej firm oferujących taki typ ubezpieczenia. Wykupując je, można zdecydować, czy wybiera się wariant bogatszy, czy podstawowy. Do wyboru z reguły są różne warianty różniące się wysokością sum ubezpieczenia jak również jej pod limitami. Również trzeba wybrać zakres terytorialny ubezpieczenia. Czy to będzie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czy np. inne kraje Europy.

Sezon rowerowy w pełni, warto zastanowić się więc , czy przydatne okazałoby się ubezpieczenie rowerzysty. Nie jest to duży koszt, a posiadanie polisy sprawi, że bez stresu będziemy mogli cieszyć się wycieczkami rowerowymi. Ubezpieczenie można wykupić online na stronie nrnf.pl. Zachęcamy do tej formy zawierania umowy, ponieważ pozwala ona oszczędzić czas. Jest wygodna, szybka i bezpieczna.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz