Rola sportu w kuracji odchudzającej

Najlepszym sposobem na odchudzanie jest połączenie dobrze zbilansowanej diety z aktywnością fizyczną. Rola sportu w życiu jest nie do przecenienia. Tym bardziej osoby dotknięte problemem zawyżonej masy ciała, powinny o tym pamiętać. Ruch to źródło życia i zdrowia.

Reklama

Podczas uprawiania sportu spalamy kalorie. Ponadto, kiedy uprawiamy ćwiczenia fizyczne utrata wagi następuje niemal wyłącznie kosztem tłuszczu, a nie kosztem naszych mięśni. Odchudzanie oparte wyłącznie na drakońskiej diecie powoduje, że wraz z uratą kilogramów, tracimy również mięśnie.

Sport to zdrowie!

Kolejnym powodem, dla którego warto włączyć regularny wysiłek fizyczny do kuracji odchudzającej jest zachowanie organizmu w dobrej kondycji i zapewnienie właściwego tempa pracy wszystkich naszych narządów. Sport pomaga także w leczeniu chorób układu oddechowego, krwionośnego i obniża ciśnienie krwi. Jak dowodzą badania, już kilkunastominutowy, regularny marsz jest w stanie uchronić nas przed zawałem serca, a prawdopodobieństwo wylewu zmniejsza się o 40%. Spacer jest szczególnie polecany osobom otyłym, ponieważ nie wymaga specjalnych predyspozycji i jest stosunkowo łagodną formą ruchu. I przede wszystkim angażuje on do umiarkowanego wysiłku największą liczbę mięśni. Wysiłek fizyczny zawsze powinien być dobrany do indywidualnych upodobań i aktualnego poziomu naszej kondycji. Osoby z mniejszą nadwagą, mogą spróbować swoich sił również w pływaniu, bieganiu lub podczas ćwiczeń na siłowni.

Sport podczas kuracji odchudzającej jest bardzo ważny. Gdy tracimy kilogramy, nasze ciała może stracić jędrność. Sport powoduje, że skóra staje się odpowiednio napięta i elastyczna, pomaga nam wyrzeźbić piękną, zgrabną sylwetkę. Ponadto wysiłek fizyczny zmniejsza napięcie nerwowe, przez co mniej odczuwamy negatywne skutki zmniejszenia ilości spożywanych w ciągu dnia kalorii. Ruch pobudza endorfiny, przez co poprawia się nasze samopoczucie.

Dodatkowe wsparcie

Aby osiągnąć cel diety, wysiłek fizyczny powinien być przede wszystkim regularny. Naszą aktywność można wspomóc odpowiednimi suplementami. Preparaty odchudzające, pozwalają zwiększyć ilość spalanych podczas treningu kalorii, jak również zmienić masę tłuszczową w mięśnie. Oczywiście nawet najlepsze tabletki na odchudzanie nie wystarczą, aby zdobyć szczupłe i pięknie wyrzeźbione ciało. Potrzeba wytrwałości i silnej woli, aby systematycznie ćwiczyć. Niemniej jednak dobre tabletki na odchudzanie mogą przyczynić się do naszego sukcesu, przyspieszając metabolizm i spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Najlepiej wybierać tabletki odchudzające wzbogacone L – karnityną oraz kwasem linolowym.

Sport i tabletki na odchudzanie nie muszą się wzajemnie wykluczać. Odpowiednia dawka ruchu, wspomagana przyjmowaniem właściwie dobranych suplementów, pozwala w szybkim czasie osiągnąć wymarzone efekty, w postaci szczupłej i zgrabnej sylwetki.

Stopka autorska: http://chudnij-szybko.pl/

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz