Salony fryzjerskie czyli śmiać się czy płakać?

Od pewnego czasu w Polsce powstaje coraz więcej różnego rodzaju salonów fryzjerskich, kosmetycznych itp. Tendencja ta jest na tyle żywa, że gołym okiem widać na ulicach polskich miast jak wiele tego typu firm powstaje. Wszystko byłoby super gdyby nie jakość, i o tym właśnie w dzisiejszym artykule.

Reklama

fryzjerDla przykładu warto wziąć Poznań. Miasto, rozwija się w bardzo szybkim tempie. Funkcjonuje tutaj tysiące studentów, młodych ludzi i oczywiście ludzie Ci są jedną z przyczyn powstawania tak wielu salonów fryzjerskich. Jest popyt więc dlaczego z tego nie skorzystać? Skoro Poznań staje się typowo studenckim miastem zapotrzebowanie na usługi typowe dla ludności jest ogromne. Korzystają na tym pseudo fryzjerzy, których poziom umiejętności nie zawsze warty jest wydania pięciu groszy. Czy jest to jednak droga do sukcesu?

Problem zaczyna się w momencie wejścia do salonu. Łatwo rozpoznać mało profesjonalną firmę na samym froncie.

Po czym poznać mało profesjonalny salon fryzjerski?

  • Jeśli nie widać wewnątrz Klientów warto w tym momencie obrócić się na pięcie i po prostu wyjść.
  • Jeśli dodatkowo koszt strzyżenia mocno odbiega od zaufanych salonów wiedz, że coś tutaj nie gra
  • Słaby salon fryzjerski łatwo rozpoznać również po wyglądzie zewnętrznym witryn – często pseudo promocje pisane są mazakami na zwykłym kartkach na zewnątrz budynku
  • Brak strony internetowej. W dzisiejszych czasach jest to praktycznie niedopuszczalne. W jaki bowiem sposób sprawdzimy referencje czy portfolio fryzjera?

Trzymając się wyżej wymienionych wskazówek możesz uniknąć pseudo usług fryzjerskich.

Prawdopodobnie głównym czynnikiem niskiego poziomu fryzjerstwa jest liczba szkół, w których kursy oraz szkolenia z zawodu fryzjera można zdobyć bez większego wysiłku. Trzymając się przykładu Poznania – jest tutaj mnóstwo uczelni oraz szkół oferujących łatwą i przyjemną naukę zawodu fryzjera. Kobiety lgną oczywiście do tego zawodu, a skoro łatwo zdać egzaminy i zaliczyć praktyki to dlaczego nie założyć potem własnej działalności?

I tu przechodzimy do sedna i zarazem podsumowania.

Nie każdy absolwent czy też absolwentka nadaje się do wykonywania zawodu fryzjera – niestety. Tym samym powstaje mnóstwo różnego rodzaju salonów fryzjerskich, których poziom usług jest na tyle niski, że w prosty sposób psują rynek oraz reputację firm zajmujących się strzyżeniem oraz pielęgnacją włosów profesjonalnie. Zanim zapadnie decyzją o zmianie fryzury naprawdę warto zastanowić się nad wykonawcą owych zmian. Lepiej nie paść ofiarą pseudo profesjonalisty, nie dajmy się nabrać.

Stopka autorska: Profesjonalny salon fryzjerski www.stylisci-poznan.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz