Auto na kredyt, w leasing czy może za gotówkę?

Wiadomo, że leasing samochodowy jest bardzo popularny wśród Polskich przedsiębiorców. Rzadko się zdarza, że firmę stać na kupno auta za gotówkę, częściej jest to brak odpowiednich środków. Leasing  samochodowy to najbardziej opłacalna forma finansowania przedsiębiorstwa, właśnie dlatego stał się on jakby dźwignią dla gospodarki Polskiej. Wracając jednak do tematu.

Reklama

kluczyki samochodoweLeasing samochodowy może zaciągnąć osoba  prowadząca działalność gospodarczą, lub firmy czy instytucję. To właśnie specjalnie dla nich banki oraz firmy leasingowe przygotowują oferty, a właściwie prześcigają się między sobą. Leasingodawcy potrafią często bardzo dobrze wynegocjować odpowiednie warunki u przedstawicieli marek samochodowych, które zachęcają leasingobiorców do dalszej współpracy. Często zachęcająca jest niska cena ale też dodatkowe promocje czy gratisy.

Jedną z zalet leasingu jest oczywiście koszt uzyskania przychodu w postaci rat oraz opłata wstępna. Inną korzyścią jest to iż kosz uzyskania przychodu jest częścią odsetkową rat leasingowych oraz amortyzacja, czyli prawie tak jak w przypadku kredytu bankowego.

Wiemy już co nieco o leasingu czas by napisać parę zdań o kredycie samochodowym.

Tutaj jest już zupełnie inna sytuacja, kredyt na samochód może zaciągnąć każdy. Nie ma wymagań by to była firma, przedsiębiorstwo czy instytucja, możesz to być i Ty. Wiadomym jest iż nie ma się takich korzyści jak w przypadku leasingu, lecz jet on również opłacalny. Zazwyczaj bywa tak,  że kredyty samochodowe przyznawane są osobom, które mają stałe dochody w ten sposób zabezpieczają się, muszą mieć pewność, że kredytobiorca jest na czas spłacić kredyt.

Kredyt samochodowy oczywiście też ma zalety, m. in. niskie oprocentowanie, krótki termin rozpatrzenia wniosku przy stosunkowo długim okresie kredytowania. Coraz częściej banki idą nam na rękę, rozciągając maksymalnie raty kredytu samochodowego. Jeśli chodzi o decyzję: przy kredycie nie przekracza ona 24 godzin. Myślę, że przedstawiłam Państwu ogólne informacje. Proszę sobie zatem odpowiedzieć na zadanie w temacie pytanie.

Stopka autorska: Leasing samochodowy – http://www.autokredyt.com