Specjalistyczne sklepy ze sprzętem turystycznym dają zarobić nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Od tego na jakie wpływy możesz liczyć zależy jednak szeroko pojęta koniunktura gospodarcza i pogoda.
Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozwinięcie sklepu, którego podstawą jest sprzedaż sprzętu turystyczno-sportowego ze średniej i wysokiej półki. Według badań Polacy interesują się aktywnymi sposobami spędzania wolnego czasu i tak np. jedna z nadmorskich miejscowości – Mielno generuje potężne zyski tylko ze sportów wodnych. Wielu z nas wybiera także wyprawy górskie i wspinaczkę skałkową i chociaż na początku koszty zakupu butów czy rękawic nie są wielkie, to z czasem jeden kompletny strój potrafi kosztować nawet kilkaset do tysiąca złotych. Kompletowanie profesjonalnego sprzętu turystycznego to szansa dla osób, które myślą o założeniu sklepu internetowego.

Profesjonalny sprzęt turystyczny i wymagający klienci
Analitycy podkreślają, że rynek artykułów turystyczno-sportowych w kraju rozwija się bardzo dynamicznie, tj. w skali ok. 10 % rocznie. Szansę na dobre zarobki mają jednak przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na dostarczanie artykułów do wymagających użytkowników. Bardziej zaawansowany, a tym samym droższy sprzęt doceniają mieszkańcy wielu miejscowości turystycznych, m.in. Mielna, Kołobrzegu, Darłowa, Suwałk czy Zakopanego. Sklepy online są jednak ograniczone i nie trafiają do wszystkich zainteresowanych, dlatego warto zdecydować się na otwarcie tradycyjnej placówki w dobrej lokalizacji.
Koszty związane z prowadzeniem sklepu turystyczno-sportowego
Należy przygotować się jednak na duże wydatki, ponieważ otwarcie dużego sklepu z szerokim asortymentem może sięgać nawet 500 tys. zł. Samo wynajęcie lokalu w popularnym centrum handlowym to niekiedy koszt do ok. 30 tys. euro za metr kwadratowy. Do tego towar oraz kilku pracowników i z finansowaniem takiego przedsięwzięcia problemy może mieć nawet zaufany pożyczkobiorca.
Na zwrot z inwestycji zazwyczaj trzeba poczekać przez dwa, trzy lata. Początkujący przedsiębiorcy mogą zrezygnować jednak z olbrzymich powierzchni sklepowych i wybrać boksy o wielkości od 6o do 80 metrów kwadratowych. Samych klientów warto szukać w większych miastach, tj. powyżej 500 tys. mieszkańców, ponieważ grupa docelowa w mniejszych ośrodkach może być zbyt wąska i może okazać się, że sklep nie jest rentowny.
Stopka autorska: Mielno – http://tomielno.pl
Zostaw komentarz