Speed test internet – zmierz prędkość internetu

Prędkość pobierania i wysyłania danych to podstawowe parametry domowego łącza internetowego. Jeśli są one odpowiednio wysokie, bardzo szybko można ściągnąć na dysk dużą aplikację, obejrzeć bez problemów film w wysokiej jakości czy też przesłać cały album zdjęć swoim bliskim. Do pomiaru szybkości łącza internetowego wykorzystuje się zwykle aplikacje. Można też skorzystać ze specjalnych stron internetowych.

Reklama

Speed test internet – szybki pomiar prędkości łącza online

Jedną ze stron internetowych, dzięki której można w łatwy sposób sprawdzić parametry łącza, jest Speed test internet operatora INEA oferującego pakiety internetu o wysokich parametrach, w atrakcyjnej cenie. Po wejściu na tę stronę wystarczy kliknąć przycisk „Przelicz”, by po kilkunastu sekundach otrzymać informację na temat szybkości pobierania oraz wysyłania danych. Prędkość internetu podawana jest w Mbps (megabitach na sekundę), dzięki czemu można sprawdzić, czy operator, u którego została zamówiona usługa, rzeczywiście oferuje łącze o parametrach określonych w umowie. Jeśli tak nie jest, można w łatwy sposób policzyć przy wykorzystaniu wyników testu, jak duża jest w tej kwestii rozbieżność.

Inne parametry łącza w teście internetowym

Wśród innych parametrów łącza, które oferuje Speed test internet INEI znajdują się ping i jitter podawane w milisekundach (ms).  Ping określa opóźnienie między przesłaniem oraz otrzymaniem pakietów danych, a jitter zmienność opóźnienia parametru ping. Im są one mniejsze, tym łącze internetowe jest stabilniejsze.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz