Spóźniony PIT za rok 2011

Na wszelki wypadek rozlicz PIT za 2011 r. wcześniej, a na to, co grozi spóźnialskim, zerknij ku przestrodze. Łatwiej oddać w terminie swój PIT, niż uniknąć kary, którą nałoży skarbówka za niedostarczenie PITu.

Reklama

zegarekTermin rozliczenia podatku PIT 2011 mija 30 kwietnia 2012 roku. Jego przekroczenie wiąże się z naprawdę dużymi karami, sądem i kontrolami skarbowymi. Jeśli składasz zeznanie podatkowe na przykład za pomocą PIT 36 i odkładasz jego uzupełnienie, bo nie bardzo wiesz, jak rozliczyć PIT za 2011 r., poszukaj informacji chociażby w Internecie. Nawet na tej stronie znajdziesz odpowiedź na to pytanie i inne dotyczące rozliczenia podatku dochodowego. Ściągnij koniecznie druk PIT 36 2011 i zapoznaj się z nim, a przestanie wydawać się taki groźny. Poszukaj też sposobów rozliczenia podatku PIT 2012 i zdecyduj, czy podejmiesz się rozliczenia podatku PIT za rok 2011 samodzielnie, z pomocą programu do PITów, czy może udasz się do kogoś po pomoc.

Co grozi za spóźniony PIT?

Nieważne, na jakim druku PIT się rozliczasz, kary zawsze są takie same. Unikniesz wysokiego mandatu za spóźnienie z rozliczeniem rocznym, jeśli obudzisz się odpowiednio wcześnie i przyznasz się do winy w urzędzie skarbowym, składając tzw. czynny żal i poprawnie wypełniony PIT. Jeśli fiskus zorientuje się, że Twoje zeznanie nie dotarło w terminie, zanim sam to naprawisz, wtedy już jest gorzej.

Niedostarczenie rozliczenia podatku PIT w terminie może być uznane za wykroczenie, a nawet przestępstwo skarbowe. Wykroczenie może wiązać się z mandatem o wysokości dwukrotnego minimalnego wykroczenia, a przestępstwo to nawet 12 milionów zł.

Masz tyle czasu i tyle możliwości rozliczenia, że spóźnienie wydaję się prawie niemożliwe. Tym bardziej, że Program PIT rozlicza podatek w kilka minut. Oczywiście czasami choroba lub inne nieprzyjemne zdarzenie uniemożliwią złożenie deklaracji, ale ostatnio spóźnili się przede wszystkim ci, którzy składali PIT przez Internet, zapewne dlatego, że odłożyli wypełnienie formularzy PIT na ostatnią chwilę.

Stopka autorska: PIT 36 2011 – http://pit-36.org

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz