Sushi – pomysł na niezapomniany wieczór

sushiChcesz zaimponować przyjaciołom lub rodzinie? Zaplanuj imprezę sushi – to łatwe. Przygotuj niski stół i jakieś poduszki lub maty dookoła. Na stole postaw prosty wazon z kwiatkiem lub dwoma. Zakup lub pobierz z internetu jakąś tradycyjną japońską muzykę z shakuhachi (flety) lub shamisen (instrument strunowy) by cicho grała w tle. Kup lub wypożycz tradycyjne kimono oraz drewniane deseczki dla każdego z gości. Będą spełniać rolę talerzyków. Nie zapomnij o pałeczkach!

Potrawy z Kraju Kwitnącej Wiśni mogą zagościć także i w Twoim domu, a nawet stać się częścią codziennego żywienia. Od popularnych dań, takich jak sushi, przez przekąski i słodycze aż po tradycyjne wino ryżowe sake, wszystkie one mogą pojawiać się w Waszym jadłospisie.

Reklama

Na koniec zacznij próby z robieniem sushi – wyjdzie o wiele ciekawiej i przede wszystkim taniej niż kupowane w sushi barze. Przepisy łatwo znaleźć w sieci, a produkty możesz kupić w delikatesach albo (o wiele taniej) w internecie. Najlepszym wyborem będzie zakup u hurtowników, a jeszcze lepiej u importerów, ale aktualnie tylko jeden importer w Polsce ma własny sklep internetowy. Ilość kont dla osób prywatnych jest w tej chwili ograniczona. Jeśli uda Wam się zarejestrować, możemy liczyć na wyższą jakość oraz, przede wszystkim, o wiele niższe ceny. Przykładowo nori są kilkukrotnie tańsze niż w sklepie, a wasabi jest tańsze nawet trzydziestokrotnie! Sosy i ryż są w podobnej cenie, ale jakość jest o wiele lepsza, bo gwarantowana.

Także podgrzej sake, zrób zielonej herbaty, zapal świeczki, zgaś światła i gotowe. Wspaniały wieczór w Japonii dla Twoich gości!

Stopka autorska: sklep internetowy – http://produktydosushi.pl