Szablon czy indywidualna strona www?

Kiedy decydujemy się na utworzenie własnej strony internetowej najczęściej zadajemy sobie pytanie czy wybrać stronę szablonową czy może z indywidualnym projektem graficznym? W niniejszym artykule przedstawię wady i zalety poszczególnych rodzajów witryn i tym samym (mam nadzieję) ułatwię dokonanie wyboru.

Reklama

strona wwwSzablon www jest gotowym projektem zawierającym pewien układ strony internetowej, który nie podlega modyfikacji. Natomiast można go spersonalizować dodając własne zdjęcia i treści. Indywidualna strona www projektowana jest od podstaw, cechuje się unikatowością.

Plusy i minus:

Szablon
Jeżeli zależy ci na tym, by mieć szybko i tanio wykonaną stronę www to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór szablonu. Na takiego „gotowca” wystarczy nanieść odpowiednie treści, zdjęcia i w zaledwie kilka dni strona jest już Twoja. Stronę w oparciu o szablon możesz wykonać samodzielnie korzystając ze specjalnych programów. Jednak, by strona nie wyglądała zbyt amatorsko, lepiej zgłosić się do agencji interaktywnej. Coraz częściej taką usługę wykonują również serwisy komputerowe. Niskie koszty i szybkość wykonania strony w oparciu o szablon to zalety, o których warto pamiętać. Istnieje jednak duże ryzyko, że nie tylko Ty zdecydowałeś się na wybrany przez Ciebie projekt, przez co Twoja witryna może zniknąć w gąszczu podobnych serwisów. Kolejną istotną wadą jest wygląd wizualny szablonu. Nie ma co się oszukiwać, im tańsza strona tym słabsza jakość pod względem graficznym jak i programistycznym.

Indywidualny projekt

Indywidualny projekt graficzny z pewnością wyróżni Cię na tle konkurencji i zapewni, że zostaniesz zapamiętany przez internautów. Więc jeśli Twoja strona ma przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, lepiej zdecydować się na nieszablonową stronę internetową. W tym przypadku masz praktycznie nieograniczone możliwości i grafik może stworzyć dla Ciebie oryginalną i nietypową stronę zgodnie z Twoimi oczekiwaniami a Ty masz gwarancję, że efekt finalny będzie dla Ciebie satysfakcjonujący. Taka opcja jest zdecydowanie droższa i bardziej czasochłonna niż w przypadku strony szablonowej.

Zanim dokonasz wyboru na co się zdecydować, zadaj sobie pytanie jaką funkcję ma pełnić Twój serwis? czy ma być to prosta strona o charakterze typowo informacyjnym (np. osiedlowa kwiaciarnia) czy może jednak ma odgrywać rolę handlową i zachęcać do kontaktu (np. kwiaciarnia wysyłkowa)?
W pierwszym przypadku w zupełności wystarczy szablon, w drugim zaś lepiej zainwestować w stronę o indywidualnej szacie graficznej.

Podsumowanie

Warto wziąć pod uwagę, że strona internetowa jest najlepszą formą reklamy, więc jeśli chcemy rozwinąć swój biznes i  pozyskać nowych klientów zalecam stworzenie profesjonalnej strony internetowej, ponieważ jest to inwestycja, która w przyszłości powinna się zwrócić.

Stopka autorska: informacje dostarczone zostały przez stronę http://nvxgroup.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz