Szkoła FC Barcelony nad Wisłą

Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko grało jak Xavi czy Messi. Niestety do tej pory pozostawało to raczej w sferze marzeń. Patrząc na poziom piłki nożnej w Polsce i w Hiszpanii trudno jest po prostu znaleźć punkty wspólne. Niemniej jednak nadszedł moment, kiedy wszystko może się zmienić. Dzięki inicjatywie Wiesława Wilczyńskiego, w Warszawie powstała oficjalna szkoła FC Barcelony.

Reklama

Bierzmy przykład od najlepszych

młodzi piłkarzeTej katalońskiej drużyny nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ten wielokrotny mistrz Hiszpanii jest znany na całym świecie. Według komentatorów sportowych, czy specjalistów od zakładów bukmacherskich jest to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy klub europejski.

Nowo powstały warszawski ośrodek jest pierwszym tego typu w Europie i 14 na świecie. Pozostałe FC Barcelona escola są zlokalizowane w 7 krajach spoza Europy. Szkoła bazuje na filozofii klubu z Hiszpanii, której głównym filarem jest wykształcenie podstaw piłki nożnej u dzieci w zgodzie z ich rozwojem ogólnym. Ważna jest nie tylko umiejętność stawiania czoła sportowym wyzwaniom, ale również takie wartości jak tolerancja, szacunek czy solidarność.

Do szkoły mogą się zgłaszać dzieci w wieku od 6 do 12 lat, a praca przebiega na trzech etapach. U najmłodszych najważniejsza jest praca nad koordynacją. U dzieci w wieku 8, 9 lat wpaja się podstawy piłki nożnej. Natomiast u najstarszych pracuje się nad poprawą umiejętności technicznych i opracowaniem taktyki gry. Aby szkolenie odbywało się na najwyższym poziomie, a szkoła działała tak jak należy, nad jej pracą będzie czuwał specjalny dyrektor techniczny delegowany z Hiszpanii.

Narodziny nowych gwiazd

Zapewne na efekty współpracy polsko-hiszpańskiej będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Niemniej jednak, kiedy one już nastąpią miejmy nadzieję, że będziemy mieć prawdziwe powody do dumy. Może nawet któregoś dnia polak zagra w barwach FC Barcelony…

Stopka autorska: specjalistów od zakładów bukmacherskich – http://www.zaklady-bukmacherskie.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz