5 sposobów na samodzielne stworzenie strony WWW w 10 minut

Potrzebujesz swojej strony internetowej lub bloga, ale nie chcesz lub nie możesz zatrudnić specjalisty od tworzenia stron internetowych? To nie problem. W tym artykule dowiesz się, jak w dosłownie 10 minut możesz zaprojektować stronę internetową całkowicie za darmo i co ważne – dobrze.

Reklama

dziewczyna przy komputerze

Tworzenie stron internetowych jest teraz bardzo proste. W sieci jest dostępnych wiele profesjonalnych serwisów WWW, które Ci to umożliwiają całkowicie za darmo.  Poniżej znajdziesz 5 sposobów na stworzenie strony internetowej.

  1. WordPress.com – jest to serwis, który oferuje tworzenie stron internetowych i blogów w dosłownie 2 minuty. Wystarczy, że wejdziesz na stronę serwisu i założysz konto. Być może WordPress kojarzy Ci się wyłącznie z blogami i zastanawiasz się skąd tu mowa o stronach? Częściowo masz rację, WP był stworzony przede wszystkim do blogów, ale obecnie jest tak rozbudowany, że z powodzeniem można budować nawet małe sklepy internetowe.
  2. WordPress.org – to odpowiednik wordpress. com, ale do zainstalowania na własnym serwerze. Zakładając, że masz już ściągnięte pliki instalacyjne i skonfigurowany serwer (założoną bazę danych), to ich wgranie na serwer i uruchomienie instalacji nie powinno zająć więcej czasu jak kwadrans.
  3. Blogger – jest to serwis podobny ideą do wordpress.com. On również umożliwia założenie bloga lub strony całkowicie za darmo. A jeśli masz już konto Google (np. gmail), to nawet nie musisz się rejestrować. Login i hasło poczty pozwalają również otworzyć swojego bloga.
  4. Gotowe szablony WWW – projektowanie stron internetowych przestało być kłopotem już dość dawno temu. Odkąd w sieci pojawiły się szablony graficzne, już okodowane i  gotowe do umieszczenia na serwerze. W takim szablonie wystarczy tylko dodać swoje teksty i zrobić ewentualne dopasowania do swoich potrzeb.
  5. Kreatory stron on-line – kolejna ciekawa możliwość. Ponownie wystarczy się zarejestrować i wybrać szablon graficzny, by móc działać.

Być może zastanawiasz się „a co z domeną?” No tak, domena. Ale spokojnie – tę dostajesz za darmo wraz z zarejestrowaniem się w odpowiednim serwisie. Wyjątkiem jest tu WordPress.org, gdzie trzeba mieć swoją domenę, by uruchomić stronę.  Jak widzisz projektowanie stron internetowych jest obecnie bardzo proste i prostą stronę (lub nawet średniozaawansowaną) może mieć każdy już kilka minut.  Jeśli zatem chcesz mieć stronę – sprawdź powyższe sposoby. Na pewno znajdziesz wśród nich rozwiązanie.

Stopka autorska: Tworzenie stron internetowych – http://oxido.pl/pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz