Szukamy dobrego mieszkania dla singla

Inne oczekiwania w stosunku do mieszkania ma singiel, inne natomiast ma rodzina. Gdy zaliczasz się do tej pierwszej grupy i chcesz zdecydować się na zakupienie nieruchomości, sprawdź razem z nami, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy poszukiwaniach.

Reklama

Każdy singiel ma nieco inne wyobrażenie na temat tego, jak ma wyglądać jego idealne mieszkanie. Niektórzy poszukują małej, taniej w utrzymaniu kawalerki, inni z kolei chcieliby przeprowadzić się do przestronnego apartamentu urządzonego w modnym stylu loft. Oczywiście, wyobrażenia to jedno, natomiast możliwości to drugie. Większość singli nie może pozwolić sobie a kupno mieszkania za gotówkę i bez patrzenia na cenę, dlatego trzeba iść wtedy na kompromisy.

Kawalerka czy większe lokum?

To główne pytanie, które trzeba sobie zadać. Mieszkanie kupujemy zwykle na dłuższy czas, poza tym jego zbyt szybkie sprzedanie będzie oznaczało konieczność dodatkowych przepraw z bankiem, gdy bierzemy kredyt, a także płatności specjalnego podatku. Dlatego warto spojrzeć w przyszłość i zastanowić się nad tym, jaki metraż będzie odpowiedni.

Gdy nie zamierzamy mieć w najbliższej przyszłości dzieci i nie potrzebujemy dodatkowych pokojów, wtedy kawalerka będzie strzałem w dziesiątkę. Można też poszukać mieszkania, które będzie miało wydzieloną sypialnię, ale jednocześnie będzie niewielkie i tanie. Gdy jednak myślisz o tym, by w mieszkaniu zamieszkać z hipotetyczną drugą połówką, wtedy większy metraż jest już uzasadniony.

Lokalizacja – dlaczego jest tak ważna?

Gdy interesują cię mieszkania w Poznaniu na sprzedaż lub lokale w innych dużych miastach, na pewno wiesz, że cena jest wtedy wyższa niż za nieruchomości w małych miejscowościach. Także sama lokalizacja w mieście ma duże znacznie – im bliżej centrum, tym ceny są wyższe.

Dlatego jeżeli szukasz nieruchomości będącej też przyszłościową inwestycją, warto pomyśleć o lepszej lokalizacji. Oczywiście, ma ona znaczenie nie tylko dla wartości mieszkania, ale i dla komfortu mieszkańca. Dobra lokalizacja to łatwiejszy dostęp do infrastruktury oraz szybsze i tańsze dojazdy, na przykład do pracy.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz