Ładowarki teleskopowe – maszyny wszechstronne

Ładowarki teleskopowe wykorzystywane w pracach budowlanych, to maszyny niezwykle uniwersalne. Jeśli dodamy do nich specjalistyczny osprzęt, możemy z sukcesem uzyskać efekt podobny do parku maszynowego.

Reklama

Popularność ładowarek teleskopowych tkwi właśnie w ich wszechstronności. Przekonali się o niej nie tylko budowlańcy, ale również rolnicy, ogrodnicy czy pracownicy różnych gałęzi przemysłu. W magazynie ładowarka idealnie sprawdzi się przy przenoszeniu wszelkich palet z ciężkimi towarami, natomiast pracownikom komunalnym pomoże chociażby przy odśnieżaniu nieprzejezdnych dróg.

Jednymi z najnowocześniejszych tego typu maszyn na rynku są ładowarki teleskopowe Magni TH. Zważając na fakt, że marka jest stosunkowo młoda (powstała w 2012 roku), nie jest jeszcze tak dobrze rozpoznawana na rynku, jak maszyny innych producentów, jednakże ignorowanie jej to duży błąd. Rodowód Magni TH jest znacznie dłuższy niż wskazuje na to powstanie firmy. Przez ponad 27 lat rodzina Magni współpracowała z grupą Manitou, tworząc pionierskie teleskopowe modele FARGH 5000 RT czy FARGH 3000 RT:

Obecnie w ofercie Magni Telescopic Handlers znajdują się trzy typy maszyn:

– z serii RTH, które są w stanie pracować na wysokości do 39 m i udźwignąć ciężar do 5 ton

– z serii TH przeznaczone do prac na wysokości do 19,20 m i maksymalną masą udźwigu 6 ton

– z serii HTH mające możliwość pracy na wysokości do 14 m i maksymalnym udźwigu 45 ton

Maszyny z wymienionej serii RTH są ładowarkami obrotowymi – http://www.magnith.pl/kategoria-produktu/magni-rth-ladowarki-obrotowe-teleskopowe/. Oznacza to, że posiadają wysięgnik mogący obracać się o 360 stopni w stosunku do platformy jezdnej oraz dodatkowo zaopatrzone są w podpory stabilizujące.

Serię RTH cechuje wykorzystanie najnowszych technologii oraz dbałość o bezpieczeństwo. Kabina jest przeszklona, co zapewnia bardzo dobrą widoczność. Na dodatek zamontowano w niej filtr cząstek powietrza, zapobiegający dostawaniu się pyłu do środka. Niezaprzeczalną zaletą ładowarek Magni TH jest to, że są dostosowane do pracy z różnorodnym osprzętem. Magni to marka, na którą warto zwrócić uwagę – Mercedes w klasie ładowarek teleskopowych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz