Tajemnicze narzędzia – rakle i śrutownice

W każdej dziedzinie życia nowoczesność odgrywa szczególną rolę. W związku z tym co rusz możemy spotkać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które sprawiają, że wiele dziedzin życia mocno się zmienia i udoskonala. Do takich rozwiązań należą wszelkie urządzenia, które wprowadzane są na rynek i poprawiają inne sfery naszego życia. Można znaleźć wiele takich urządzeń, które w tej chwili są nam oferowane i odgrywają istotną rolę.

Reklama

Śrutownica

nietypowe narzędziaZasadniczo śrutownica dla przeciętnego człowieka jest urządzeniem nieznanym i niewykorzystywanym powszechnie. W rzeczywistości jednak w wielu fabrykach odgrywa ona istotną rolę. Jest to bowiem maszyna, która za pomocą wyrzucanego strumienia śrutu prowadzi oczyszczanie powierzchni metalowych. Można więc powiedzieć, że jest to urządzenie przydatne, które w wielu zakładach odgrywa istotną rolę.

Ceny

Śrutownica jest urządzeniem o typowo przemysłowym charakterze w związku z czym należy ją traktować w taki sposób. Większość firm zajmujących się produkcją śrutownic wprowadza je na rynek jako urządzenie o bardzo dużych rozmiarach, które ma dużą przepustowość pracy, którą jest w stanie poradzić sobie z pracą nawet w dużej firmie. Przeciętna śrutownica jest również urządzeniem, które ma wysoką cenę. W tym momencie oferowane są one po kosztach powyżej 300 tysięcy w przypadku dużych maszyn dla firm. Można również znaleźć mniejsze śrutownice, które nie mają charakteru automatycznych i jednocześnie są znacznie mniejsze. W tym przypadku cena spada do około 30 tysięcy złotych.

Rakiel

Określić można jako urządzenie w maszynie bądź też sprzęt o charakterze ręcznym. Jest on przeznaczony do usuwania farby z elementów niedrukujących. Jego zadaniem będzie również ograniczanie nadmiernej ilości farby z płyty wzorcowej a także przeciskanie farby w przypadku sitodruku. Rakle są więc współcześnie powszechnie wykorzystywane ze względu na popularność technik, w których ich znaczenie jest zauważalne. W tej chwili wykonuje się je z różnych materiałów. Najbardziej popularne to te, które zostaną wykonane z trwałego, twardego materiału sztucznego, twardej gumy bądź specjalnej gąbczastej tkaniny (np. rakle MPA).

Koszty

Jeśli chodzi o ceny w jakich oferowane są rakle są one mocno zróżnicowane i zależą od wielu istotnych kwestii. Podstawowe produkty oferowane są już w cenie około 5 złotych w przypadku zwykłych plastikowych rakli. Nieco bardziej rozbudowane, droższe produkty mogą kosztować w okolicach 20 złotych, gdy przygotowane są z elementu umożliwiającego chwytanie oraz specjalnie dostosowanego do niego filcu.

Pomoc przy artykule firma MPA-narzedzia – śrutownice i inne narzędzia

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz