Trójmiasto w 3 dni – co trzeba zobaczyć?

Gdańsk, Sopot, Gdynia, czy – jak kto woli – Trójmiasto, to cel turystyczny wielu osób. Szczególne ‎zainteresowanie ta pomorska aglomeracja przeżywa przede wszystkim latem, czemu sprzyja ‎chociażby dostęp do Morza Bałtyckiego i atrakcyjna pogoda, jednak warto też zastanowić się nad ‎bliższym kontaktem z nią także podczas innych pór roku.

Reklama

Ma ona bardzo dużo do zaoferowania, o ‎czym można przekonać się już po kilku godzinach. Co zrobić, gdy na te trzy miasta mamy tylko i ‎wyłącznie trzy dni? Możliwości jest sporo. Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi ‎atrakcjami, które na pewno przypadną do gustu zarówno miłośnikom aktywnego odpoczynku i ‎zwiedzania. W wolnym czasie można natomiast poopalać się na jednej z piaszczystych plaż.
Zwiedzanie warto zacząć od Gdańska, a dokładniej od jego głównej części. W jej obrębie można ‎znaleźć między innymi ratusz, pomnik Neptuna czy Dwór Artusa. Na uwagę zasługuje także ‎historyczny kościół Mariacki. Zwiedzanie tej części miasta może zająć od trzech do nawet czterech ‎czy pięciu godzin. W wolnym czasie warto wybrać się na obiad do jednej z pobliskich restauracji, ‎które potrafią zachwycić swoim stylem i wysokim standardem.

Drugi dzień dobrze jest przeznaczyć na dalsze zwiedzanie Gdańska, rozpoczynając wczesnym ‎rankiem od jego Starego Miasta. W jego obrębie znajduje się miedzy innymi Ratusz Staromiejski ‎oraz Wielki Młyn. Oczywiście, atrakcji jest zdecydowanie więcej, jednak trzy dni to zdecydowanie ‎za mało, aby zapoznać się z nimi wszystkimi. Tego samego dnia dobrze jest wybrać się do Sopotu (polecamy kwatery w Sopocie i restaurację niedaleko Krzywego Domku), ‎gdzie na uwagę zasługuje przede wszystkim Park Zdrojowy oraz ulica Bohaterów Monte Casino. ‎Wieczór najlepiej zakończyć klimatycznym spacerem po sopockim, znanym praktycznie każdemu, ‎molo.

Trzeci i, niestety, ostatni dzień, warto przeznaczyć na zapoznanie się z Gdynią, która również ‎posiada sporo do zaoferowania. Na uwagę na pewno zasługuje Skwer Kościuszki oraz ORP ‎Błyskawica. Muzeum Marynarki Wojennej to idealne miejsce, które na pewno przypadnie do gustu ‎zarówno miłośnikom historii, jak i marynarstwa.

Powyższy plan można dowolnie modyfikować, dostosowując go do swoich potrzeb i preferencji. ‎Najważniejsze, aby po prostu zapewnić sobie jak najlepszy krótki urlop, pozwalający zapoznać się z ‎istotnymi miejscami w obrębie Trójmiasta. Jak widać, jest ich naprawdę całkiem sporo, więc na ‎pewno nikt nie będzie narzekać na nudę. ‎

Stopka autorska: http://www.letnik.pl/Sopot/Kwatery

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz