Czym charakteryzuje się materac kieszeniowy?

Miejsce do spania Nazwa przewija się w różnych sytuacjach. Czy materac kieszeniowy to taki, w którym z boku znajdują się praktyczne kieszenie? Bynajmniej! To zupełnie coś innego. Co?

Każdy, kto kiedykolwiek kupował jakikolwiek materac wie, że trudno poruszać się między różnymi propozycjami. Materace kieszeniowe, sprężynowe, z kokosem – rodzajów jest cała masa. Czy jednak wiemy, czym się różnią? Na początek sprawdźmy, co charakteryzuje materace kieszeniowe.

Najważniejsze: każda sprężyna osobno

Pierwsza wskazówka już jest. Materac kieszeniowy to materac, w którym stosowane są sprężyny. Tyle, że w odróżnieniu od standardowych materacy, w tym przypadku każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszeni. Stąd zresztą nazwa.

Takie rozwiązanie wybrano nie bez przyczyny. Chodzi o to, żeby ciężar rozkładał się równomiernie, wzdłuż całego materaca. Gdyby sprężyny były ustawione tak, jak w normalnym materacu, nacisk na jedną powodowałby silne odkształcenia innych. Materac kieszeniowy jest wolny od takich problemów.

Na tym nie koniec. Materac typu kieszeniowego to także dodatkowe uszczelnienie między poszczególnymi komorami. Pianka lateksowa, włosie końskie, kokos lub poliuretan to tylko niektóre przykłady wypełnienia spotykanego między sprężynami.

Materac kieszeniowy niejednorodny

Trzeba także pamiętać o tym, że materac kieszeniowy nie jest równy innemu materacowi kieszeniowemu. Dlaczego? Ponieważ trzy podstawowe ich rodzaje różnią się układem zastosowanych wzmocnień.

W przypadku materacy z trzema strefami dodatkowe wsparcie znajduje się w części środkowej. Dzięki temu lepsze podparcie ma część środkowa ciała: biodra, uda, brzuch. Jeszcze lepsze trzymanie zapewnia materac kieszeniowy o pięciu strefach.

Ten ma jeszcze więcej elementów stabilizujących ciało. Znajdują się w okolicach ramion, dając lepsze oparcie także górnej części ciała. Materace siedmiostrefowe z kolei mają podparcie także w okolicy ramion i bioder.

Jakie zalety ma materac kieszeniowy?

Z konstrukcji materaca wynikają jego główne zalety. Przede wszystkim – dobre trzymanie podczas snu. Osoba leżąca na takim materacu jest podpierana jednocześnie w wielu miejscach, a dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że powierzchnia nie odkształca się w okolicach bioder czy ramion tak, jak w innym przypadku.

To szczególnie ważne dla tych, którzy używają większych, dwuosobowych łóżek. Dlaczego? Ponieważ specyficzna konstrukcja materaca sprawia, że gdy leżą na nim dwie osoby o różnej wadze, odkształcenia nie są dotkliwe. W przypadku standardowych materacy jedna z nich mogłaby się zsuwać na drugą.

Co może być równie ważne dla par, to fakt, że takie materace są znacznie cichsze. Sprężyny, odizolowane w osobnych komorach, nie hałasują tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. A co za tym idzie, dają więcej komfortu intensywnego użytkowania.

Wybór materaca to kwestia indywidualna. Każdy bierze taki, jaki bardziej mu pasuje. Materac kieszeniowy może być dobrą opcją dla osób, które poszukują wygody, niekoniecznie w niskiej cenie.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz