Ubranka do chrztu dla chłopca

Rodzie, którzy chcą ochrzcić dziecko powinni przygotować się na spore wydatki. Potrzebne będą bowiem czapeczka, buty i wdzianko. W sumie ubranka do chrztu dla chłopca to wydatek rzędu tysiąca złotych.

Reklama

Ubranka do chrztuKiedyś było prosto: do chrztu zakładało się dziecku białe śpiochy i czepek. Przykrywało się je kocykiem i gotowe. Dzisiaj coś takiego nie przejdzie. Bo co powiedzą ludzie? Albo samo dziecko, kiedy dowie się, że nie dostało w dzieciństwie tego, co najlepsze?

Nakrycie głowy

Kto wybiera ubranka do chrztu dla chłopca, powinien zacząć od nakrycia głowy. Dlaczego? Bo może okazać się, że właśnie ten element ubioru będzie najlepiej widoczny. Dobrze więc zadbać o to, na co wszyscy zwrócą uwagę.

Ile kosztuje czapeczka? To raczej nieduży wydatek. Tradycyjne, białe czapki bez ozdób kosztują około 25 zł za sztukę. Także te z wąskim daszkiem z przodu, wiązane pod szyją i z gumką ściągającą je z tyłu.

Chyba, że rodzice zdecydują się na kapelusz. Też na gumce i też wiązany. Z półprzezroczystym rondem z ozdobami lub bez. Ktoś może powiedzieć, że taki kapelusz będzie bardziej pasował do dziewczynki niż ubranka do chrztu dla chłopca, ale kogo to obchodzi? Ważne, że można dobrze wydać 30 zł.

Buty

W przypadku ubranka do chrztu dla chłopca buty mają znaczenie przede wszystkim ozdobne. Dlaczego? Bo tak małe dziecko i tak nie będzie w nich chodzić. Warto jednak dobrze zmierzyć rozmiar stopy dziecka. Tak, żeby buty go nie cisnęły.

Jak to zrobić? Najlepiej przy pomocy centymetra albo patyczka. But powinien być około 1 cm dłuższy niż wynosi rozmiar stopy dziecka.

Buty do chrztu mogą być zrobione z różnych materiałów – począwszy od haftowanej bawełny, na atłasie skończywszy. Dlaczego? Bo w tych butach i tak dziecko nie będzie nigdzie chodziło. A cena? Cena waha się do 20 do 70 zł w zależności od materiału, z jakiego buty są zrobione i znajdujących się na nich ozdób.

Ubranko właściwe

Dylematem, który powinni rozstrzygnąć rodzice szukający ubranka od chrztu dla chłopca jest wybór między śpioszkami i marynarką. Bo dzisiaj można ubrać dziecko także w miniaturową wersję garnituru. Chociaż niektórym może być trudno w to uwierzyć.

Ile kosztuje taki strój? Około 150 zł. Wygodniejszy jest specjalny kombinezon, który kosztuje mniej więcej tyle samo. Albo śpiwór, też w podobnej cenie. Tradycjonaliści mogą się skusić na zwykłe śpioszki. Powinni jednak zadać sobie pytanie: jak będzie się czuł ich syn, kiedy w wieku dwudziestu lat dowie się, że do chrztu niesiony był w śpiochach?

Zamiast więc ryzykować traumę, która może okaleczyć psychicznie dziecko na całe życie, lepiej zdecydować się na ubranko, które będzie na odpowiednim poziomie. I zainwestować w chrzest większą kwotę pieniędzy, która starczy na kupno całego zestawu. Ile? Około tysiąca złotych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz