Uchwyty rowerowe na samochód

Nie zawsze do wybranego na wycieczkę rowerową punktu da się dojechać bezpośrednio na dwóch kółkach. Gdy planuje się podjazd pod górę czy kilkudniowy wypad do innej miejscowości, aby potrenować swoją kondycję i zobaczyć różne malownicze zakątki, wtedy dodatkowo przyda się samochód. Jak jednak umieścić w nim bezpiecznie swój rower czy kilka rowerów, jeżeli wycieczka ma obejmować rodzinę lub znajomych? Pomysły są dwa.

Reklama

Rower w samochodzie – ciasno, ale za darmo

uchwyt rowerowy

Na początek warto sprawdzić, czy rower lub rowery mogą wejść do samochodu. To najprostsze i jednocześnie darmowe rozwiązanie, które w wielu przypadkach zdaje egzamin. Oczywiście, pojawiają się wtedy ograniczenia – przeciętnej wielkości samochód zmieści w środku przeważnie dwa rowery po zdjęciu tylnych kół. Problem pojawia się wtedy, gdy koła nie są zabezpieczone zaciskami lub planuje się wyprawę w kilka osób. Przy załadowaniu samochodu dwoma czy trzema rowerami, jeżeli zaangażuje się do tego dodatkowo bagażnik, nie starczy miejsca na więcej niż dwie osoby w środku. Często dodatkowo trzeba też pomyśleć o innym bagażu, zatem problem jeszcze bardziej się komplikuje.

Uchwyty rowerowe na samochód – szybkie i wygodne

Jeżeli głównie liczy się komfort, najlepszym rozwiązaniem będą specjalnie przeznczone do przewożenia rowerów uchwyty. Można zamocować je na dachu samochodu, na haku lub na tylnej klapie. Co wybrać?

Uchwyty rowerowe na dach są najbardziej bezpieczne i jednocześnie stabilne, ale jednocześnie ich minusem jest dość wysoka cena. Wymagają także profesjonalnego montażu, żeby nie zarysować lakieru. Na drugim miejscu ze względu na bezpieczeństwo i komfort znajdują się bagażniki rowerowe na hak – też niestety są dość drogie, ale są solidnie przymocowane do samochodu. Do zestawów dołączany jest panel ze światłami oraz miejscem na rejestrację. Uchwyty na tylną klapę można kupić w korzystnych cenach, jednak trzeba brać pod uwagę, że nie są one zwykle mocowane trwale, dlatego jeżeli nie zabezpieczy się podłoża, o które opiera się bagażnik, może zostać ono zniszczone.

W każdym z tych przypadków warto zwrócić uwagę na sposób mocowania rowerów. Najlepiej, aby nie wisiały one na bagażniku, ale miały porządne podparcie i nie przemieszczały się w trakcie jazdy. Ceny uchwytów rowerowych naprawdę są różnorodne – w sklepach można znaleźć je już za około 200 złotych, ale także dostępne są takie, które kosztują ponad 2 tysiące złotych.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie profesjonalnego bagażnika rowerowego. Chociaż to dodatkowy wydatek, a pieniądze można by wydać na poprawienie swojego roweru, to jednak warto go ponieść i nie męczyć się z upychaniem rowerów wewnątrz auta.

Stopka autorska: Uchwyty rowerowe alucar.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz