Upławy. Co robić gdy masz upławy?

Upławy to częsta, ale wyjątkowo uciążliwa i wstydliwa dolegliwość kobieca. Można śmiało powiedzieć, że jest na tyle popularna, iż większość kobiet doświadcza jej przynajmniej raz w życiu. Pierwsze upławy są dla pań dość trudnym tematem, ponieważ wtedy jeszcze zazwyczaj nie wiedzą, jak sobie z nimi poradzić i co one właściwe oznaczają.

Reklama

Jak rozpoznać, że są to upławy i jak sobie z nimi poradzić?

Upławy są zazwyczaj proste do samodzielnego zdiagnozowania, ponieważ nie przypominają naturalnej, zdrowej wydzieliny z pochwy. Mają inny kolor, zapach i konsystencję. U większości kobiet nie są tez jedynym objawem zakażenia, ponieważ zazwyczaj towarzyszy im świąd, pieczenie lub podrażnienie okolic intymnych.

Najprostszym sposobem na szybkie wyleczenie infekcji intymnej jest udanie się do lekarza ginekologa i przyjęcie przepisanych przez niego leków. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość i wtedy lepiej po prostu zacząć działać od razu niż czekać na termin wizyty. Dobrym sposobem łagodzenia świądu towarzyszącego upławom jest wykonywanie nasiadówek. Wystarczy przygotować napar z kory brzozy lub rumianku i kilkukrotnie w ciągu dnia wykonać w domu taki zabieg. Należy również używać odpowiednich preparatów do higieny intymnej, czyli żeli pod prysznic przeznaczonych do mycia właśnie tych okolic. Zakazane jest stosowanie zwykłego mydła lub żelu pod prysznic, ponieważ te kosmetyki nie mają właściwego pH i tylko dodatkowo podrażniają skórę. Doprowadzają również do niszczenia bariery ochronnej, przez co pogłębiają infekcję, ponieważ potęgują zakażenie.

Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie preparatów na upławy i ogólnie rozumiane infekcje intymne, które są w aptekach i można je kupić bez recepty. To zarówno globulki dopochwowe, jak i żele czy maści.

Kobiety wchodzące w wiek menopauzalny często łapią różne infekcje intymne. Zapraszamy je do przeczytania także innych artykułów o zdrowiu kobiecym, jak „Objawy menopauzy” i innych tego typu, które można znaleźć na kobiecosc.info.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz