W Krakowie jest pięknie o każdej porze roku

Kraków należy do najchętniej odwiedzanych miast przez polskich turystów, bez względu na porę roku przewijają się tam tłumy podróżników. Również zagraniczni goście doceniają liczne walory miasta Kraka i często tam powracają. Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że Kraków jest wizytówką Polski. W czym tkwi magia tego miasta i dlaczego warto odwiedzić stolicę Małopolski?

Reklama

Wśród wielu zalet, jakie posiada Kraków, należy wymienić wspaniałą architekturę i liczne zabytki, z którego słynie miasto. Podstawowym miejscem, jakie powinien odwiedzić każdy turysta jest Zamek Królewski na Wawelu zwany perłą polskiej architektury. Na wawelskim wzgórzu można zwiedzać m. in. katedrę, apartamenty królewskie, z bogatą kolekcją mebli i obrazów, a także Skarbiec Koronny i Zbrojownię. Będąc na wzgórzu wawelskim nie zapomnieć o Smoczej Jamie, jedynej niezamurowanej jaskini, z którą wiąże się popularna legenda o smoku wawelskim. Wiele osób, które odwiedziło Kraków zgodnie twierdzi, że miasto to posiada najpiękniejszy rynek w Polsce, od którego odchodzi sieć malowniczych uliczek. Warto wiedzieć, że powierzchnia krakowskiego rynku jest jedną z największych w Europie. Największą atrakcją tej części Krakowa jest katedra Mariacka oraz hala targowa, czyli Sukiennice-w miejscu tym, przeznaczonym szczególnie dla turystów, można kupić pamiątki związane z miastem.

Będąc w Krakowie nie można nie wejść do Kościoła Mariackiego, gdyż znajduje się tam piękny, gotycki pozłacany ołtarz autorstwa Wita Stwosza. W dawnej stolicy Polski jest mnóstwo zabytkowych kościołów, które zachwycą nie tylko fanów architektury sakralnej. Warto odwiedzić Kościół Świętego Krzyża oraz Kościół Św. Barbary. Kraków to mekka artystów, słynie z niezwykle bogatej oferty kulturalnej, w każdym miesiącu odbywają się tam różne festiwale, konkursy i koncerty. Miasto słynie także z wielu muzeów i galerii. Punktem obowiązkowym każdego turysty mis być najstarsze muzeum w kraju, czyli Muzeum Czartoryskich oraz Biblioteka Czartoryskich gromadząca bardzo cenne starodruki. Imponujące wrażenie robią także mury obronne o grubości ponad 3 metrów oraz Barbakan, który jest jedynym tego rodzaju obiektem na skalę europejską! Będąc w Krakowie należy przejść się najpopularniejszą ulicą miasta, czyli ulicą Floriańską, która prowadzi do Bramy Floriańskiej. Ulica ta jest chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na liczne restauracje i kluby. W tych okolicach skupiają się również uliczni artyści, którzy stanowią nieodłączny element tego miasta.

Stopka autorska: Kraków – http://www.noclegi-online.pl/noclegi/krakow

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz