Wnętrze jak z bajki

Marzyliście kiedyś o wyjątkowym, jedynym i niepowtarzalnym wnętrzu Waszego mieszkania? Takim przytulnym, rodzinnym, pełnym ciepłych kolorów i naturalnego światła? Pewnie tak, lecz często po prostu nie mamy pomysłu, jak uczynić miejsce, w którym spędzamy tyle czasu prawdziwym i w pełni tego słowa – domem.  Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują…

Reklama

Ciężko jest jednak podjąć jakieś decyzje bez konkretnego planu działania i bardziej szczegółowego zamysłu. „Dr Google” służy natomiast w tym względzie sporą pomocą – może nie fachową, ale na pewno dość kreatywną. Ewentualnie można poprosić o pomoc projektanta wnętrz, ten jednak na pewno skasuje sporą sumę, a my stracimy frajdę, jaką się odczuwa, wymyślając coś samemu zupełnie od podszewki. Wiele stron internetowych poświęca tematyce wystroju wnętrz sporo uwagi – i choć najlepsze są zagraniczne portale prowadzone niejednokrotnie przez najlepszych fachowców w tej dziedzinie, to jednak polskie serwisy przestają w tej kwestii ustępować Zachodowi i zaczynają rzeczywiście dotrzymywać im kroku.

Znajdziemy na nich nie tylko pojedyncze produkty, jak lampy podłogowe, meble stylizowane na stare czy artykuły dekoracyjne, ale również całe propozycje aranżacji wnętrz, które w dość prosty sposób można wykonać u siebie – czasem nawet własnymi rękami, zgodnie z modnym teraz trendem DIY, czyli Do It Yourself (‘zrób to sam’). Promowanie stylu ‘eko’ to bowiem nie tylko moda, ale też styl życia i pewien model godny naśladowania. Po co bowiem wyrzucać stare rzeczy, jak w internetowych czeluściach znaleźć możemy proste poradniki, jak je przerobić tak, by pasowały do naszych nowoczesnych wnętrz?  Nie warto zaśmiecać planety. A nawet jak sami mamy przysłowiowe “dwie lewe ręce”, to spokojnie możemy udać się do odpowiednich sklepów (tradycyjnych bądź internetowych), które w swojej ofercie mają właśnie rzeczy z recyklingu – oryginalne, stylowe, stwarzające w mieszkaniu niepowtarzalny klimat domowego ogniska.

Czasem nie warto kupować nowych mebli przeznaczonych do własnoręcznego montażu – drogich i często mało trwałych (bo niesolidnie zrobionych), gdy wykorzystać można sprawdzone fotele, sofy czy krzesła, które przeżyły już niejedno, więc i niejedno jeszcze przetrwają. Tak samo sprawa ma się z dekoracjami – z butelek i starych żarówek zrobić można efektowne wazoniki, z wysłużonego kieliszka – piękny świecznik, a z korków od wina – przyciągającą wzrok mozaikę. Wystarczy trochę poszperać w poszukiwaniu inspiracji, a pomysły zrodzą się same!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz