Wszystko co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach transportowych

W zależności od profilu i specyfikacji prowadzonej działalności, firmy transportowe musza korzystać z różnych form ubezpieczeń. Tylko właściwy dobór ubezpieczenia do potrzeb gwarantuje nie tylko obniżenie kosztów związanych z polisa, ale także zabezpieczy przed finansowymi kosztami szkód.

Reklama

Jak działają ceny?

Należy zacząć od ustalenia ceny bazowe ubezpieczenia. Robi to każdy ubezpieczyciel zwiększając lub zmniejszając stawkę na podstawie danych, które uzyskane zostały od firmy transportowej. To co wpływa na różnice w cenie końcowej od ceny bazowej to wielkość i dochodowość floty, wiek pojazdów we flocie, zakres i typ świadczonych usług lub sposób wykorzystywania floty. Duże znaczenie na indywidualnie dopasowana cenę ma także zasięg terytorialny ubezpieczenia. Jest to ważne ze względu na to, że w odróżnieniu od firm oferujących polisy OC pojazdów osobowych, w OC transportowych nie było aż tak dużej wojny cenowej. Ubezpieczalnie wręcz celowo podnoszą polisy ubezpieczeń i liczą na automatyczne przedłużanie ofert przez firmy transportowe.

Zdrowy rozsądek przede wszystkim

Na rynku istnieją ubezpieczenia obowiązkowe oraz takie, które można dokupić dodatkowo. W przypadku posiadaczy samochodów osobowych, zazwyczaj kończy się na polisie podstawowej i obowiązkowej czyli OC przewoźnika, to firmy transportowe muszą zabezpieczyć swoje interesy i wybierają często pakiety dodatkowe. Wykonywanie usług związanych z transportem zawsze niesie swojego rodzaju ryzyko takie jak niezadowolenie klienta czy niedotrzymanie warunków umowy i na takie ewentualności warto się zabezpieczyć. Niestety ubezpieczenia w oczach wielu wydają się stracona inwestycją i że takie ubezpieczenie nigdy się nie zwróci. W przypadku dużych firm, które posiadają dużo zleceń, istnieje także prawdopodobieństwo, że z którejś z umów przewoźnik nie wywiąże się w sposób zadowalający klienta. Takich sytuacji nie można lekceważyć i warto wziąć je pod uwagę ponieważ jeśli nie ma odpowiedniego ubezpieczenia na taką ewentualność ,wszystkie szkody pokrywa firma z własnej kieszeni.

Gdzie kupić ubezpieczenie transportowe?

Kiepskim pomysłem jest przedłużanie umowy w nieskończoność ,bez sprawdzenia konkurencyjnych ofert. Aby zaoszczędzić i sporo czasu i pieniędzy, warto skonsultować się z ekspertami z TanieUbezpieczenia.com.pl dzięki, którym można uzyskać dużo lepszą ochronę nawet w niższej cenie. Co ważne, w ofercie znajduje się nawet 20 ofert Ubezpieczycieli, z których dowolnie można wybrać ofertę dla siebie. Znalezienie najlepszej oferty przy pomocy multiagenta czy brokera może odbywać się na różne sposoby. Przede wszystkim firmy te znają doskonale rynek i oferty jakie się na nim znajdują. Ważne jest także to że większość agencji ma doświadczenie w prowadzeniu negocjacji o lepsze ceny czy warunki umowy. Jak pokazują praktyki, samodzielnie takiego efektu nie da się otrzymać.

Podsumowując

Ubezpieczenie firmy transportowej to opcja trudniejsza do wykupienia niż tradycyjne ubezpieczenia komunikacyjne. Przede wszystkim są one tworzone indywidualnie, i tak samo dopasowywane są do nich ceny. Weryfikacja i analiza wszystkich ofert na rynku jest trudna dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz