Nowoczesna izolacja – korzyści dla domowników

Izolacje, jak każdy inny element struktury budowlanej, możemy podzielić na tradycyjną oraz nowoczesną. Warto skupić się na nowoczesnych metodach i materiałach izolacyjnych, które eliminują wady swoich poprzedników, dając więcej wygody dla domowników.

Reklama

Wyjaśnijmy na początku, o jaką nowoczesną izolację nam chodzi. Mowa o piance poliuretanowej, która obecnie uznawana jest za najskuteczniejszy środek izolacyjny w budownictwie. Dzięki swojej budowie i własnościom, pokonuje niemalże pod każdym względem tradycyjne materiały izolacyjne. Postaramy się wyjaśnić, co zyskują domownicy, którzy swoje poddasza okraszą pianką poliuretanową.

Korzyści izolacji pianką poliuretanową

Największą korzyścią jest 100% szczelność. Pianka poliuretanowa jako jeden z nielicznych materiałów izolacyjnych pozwala na uzyskanie takiego poziomu szczelności. Wszystko dzięki higroskopijności – pianka po naniesieniu zwiększa trzykrotnie swoją objętość, wypełniając wszystkie luki. Wraz ze szczelnością nadchodzą inne pozytywy, jak chociażby brak mostków termicznych i obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jednak to nie koniec pozytywów – pianka poliuretanowa wchłania wilgoć, ale jej nie zatrzymuje. Dzięki temu możemy zapomnieć o wilgoci, pleśni i grzybach. Wspaniała wiadomość dla alergików. Izolacja tym materiałem to także bezpieczeństwo – pianka jest samogasnąca, co oznacza, że podczas pożaru nie będzie stanowić materiału, który rozprzestrzeni ogień.

Jako nowoczesna metoda izolacji, pianka poliuretanowa wyprzedza o lata świetlne inne materiały stosowane w budownictwie. Niestety, nadal niewiele firm budowlanych zna tą technologię lub ma narzędzia, aby poprawnie ją nanosić. Źle nałożona pianka (często nakładana na nieprzygotowane podłoże) straci swoje własności i narazi domowników na szkody. Dlatego aby móc cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami nowoczesnej izolacji, warto do projektu zaangażować ekspertów, którzy znają się na swojej pracy, mają doświadczenie i potrzebne narzędzia. Do takich firm należą specjaliści z CELS, którzy za pośrednictwem strony ocieplaniedomu.com.pl oferują profesjonalną izolację obiektów pianką poliuretanową – docieplanie fundamentów czy też poddaszy to ich specjalność.

Inwestycja w nowoczesną izolację jest droższa, ale szybko się zwraca, gwarantując nam o wiele lepszą szczelność i bezpieczeństwo, niż w przypadku tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz