Wyprawka dla noworodka – lista zakupów, których nie potrzebujesz.

Wyprawka dla noworodka to doskonały sposób na stracenie kilku tysięcy złotych. Mimo euforii, jaką w wielu rodzicach wywołują całodniowe zakupy dziecięcych akcesoriów i mebli, po kilku miesiącach po porodzie zostajemy z całą masą niepotrzebnych rzeczy, które musimy odsprzedać lub po prostu oddać zaprzyjaźnionym rodzicom.

Reklama

wyprawka- czego nie potrzeba

Niepotrzebnym zakupom można łatwo zapobiec, nie tylko oszczędzając przynajmniej kilkaset złotych, ale także nie tracąc czasu na bieganie po sklepach. A trzeba Wam wiedzieć, że bieganie po sklepach, gdy ma się w brzuchu kilku-kilogramowe dziecko nie należy wcale do największych przyjemności.

Czego nie kupować przed urodzeniem dziecka?

Przede wszystkim nie należy kupować gadżetów i akcesoriów powiązanych bezpośrednio ze zdrowiem dziecka. Nie nastawiajmy się, że nasze maleństwo będzie cierpiało na jakieś schorzenie. Kompletowanie wyprawki ma być przyjemnością a nie powodem do koszmarów nocnych przyszłej mamy.

Doskonałym przykładem gadżetu, którego w wyprawce umieszczać nie należy jest monitor oddechu. Jest to urządzenie elektroniczne, powiadamiające rodziców o bezdechu dziecka. Urządzenie ma przeciwdziałać zjawisku tzw. „śmierci łóżeczkowej”. Jeśli jednak wysłuchamy opinii 90% pediatrów w naszym kraju, to usłyszymy nieco inną opinię od tej promowanej na licznych forach o tematyce ciążowej. Jeśli dziecko jest zdrowe- nie ma kłopotów z układem krążenia, oddechowym, ani nie posiada wrodzonych wad serca- nie musimy martwić się o śmierć w łóżeczku- ta zdrowemu dziecku po prostu nie grozi.

Kolejnym gadżetem są różnego rodzaju poduszeczki pod główkę niemowlaka. Każdy lekarz powie nam, że noworodek nie ma prawa spać na poduszce. To dla zdrowia jego kręgosłupa szyjnego. Powinniśmy zatem układać nowo-narodzone dziecko na twardszym materacyku (najlepiej gryczano-kokosowy) i przykrywać cieniutką poszewką.

Ubranka, których nie potrzebujesz.

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że ciąża trwa nie 2-3, ale 9 miesięcy. Po co zatem kupować drogi płaszczyk czy futerko dla noworodka, gdy jego termin porodu został wyznaczony na miesiące wiosenne lub letnie. P[oza tym i tak przez pierwsze tygodnie maluszek najczęściej przebywa w pomieszczeniach zamkniętych i nawet jeśli jest zima- ogrzewanie domowe nie pozwoli mu zmarznąć.

Pamiętajmy jednak, że w wyprawce powinno się znaleźć sporo ubranek tzw. „pierwszej warstwy”, czyli body, krótkie kaftaniki i koszulki. Te są tak często brudzone przez małe dziecko, że po prostu nie nadążymy z ich praniem.

Stopka autorska: wyprawka.dla.noworodka.pl – kompletowanie wyprawki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz