Noworodek – jakie kosmetyki są dla niego odpowiednie?

Kosmetyki i akcesoria higieniczne dla noworodków to przemysł wart setki milionów złotych rocznie – tylko w samej Polsce. Czy warto jednak kupować każdy najnowszy kosmetyk i testować go na naszym dziecku? Wszystko zaczyna się w dniu narodzin. Wtedy, gdy podejmujemy decyzję o tym, w jaki sposób będziemy dbali o nasze dziecko.[adsense-zaq]

Już przed porodem, w dniu gdy przygotowujemy listę tzw. „wyprawki noworodka”, warto zastanowić się, ile kosmetyków tak naprawdę potrzebujemy. Ich pełna lista jest bowiem imponująca i może młodych rodziców po prostu przestraszyć.

Nie warto jednak w takie listy wgłębiać się jeszcze przed porodem. Na tym etapie warto bowiem postawić na minimalizm i zakupić jedynie niezbędne dziecku kosmetyki. Z pewnością do tych najważniejszych będą należały kosmetyki do kąpieli.

Głównym z nich może być emulsja nawilżająca, która może nam zastąpić zarówno płyn do kąpieli, jak i żel oraz szampon. Kilkutygodniowy noworodek będzie nam wdzięczny za podjęcie takiej decyzji, gdyż nie narazimy go na ewentualne alergie, jakie żele i szampony mogą powodować na skórze małego dziecka.

Poza tym nasz portfel także nie ucierpi tak, jakby ucierpiał w przypadku standardowych zakupów przed porodem.

Jakie kosmetyki dla dziecka wybierać?

Mamy i dziadkowie z pewnością będą doradzali nam korzystanie z szarego mydła. O ile nam może się takie rozwiązanie wydawać przestarzałym i niemodnym- starsi członkowie rodziny będą mieli sporo racji. Szare mydło nie ma bowiem właściwości uczulających i z pewnością nie zaszkodzi maluszkowi.

Poza szarym mydłem, warto korzystać z kosmetyków hipoalergicznych i ekologicznych. W aptekach i drogeriach znajdziemy kilka linii produktów, które spełnią te wymagania.

Na początku starajmy się nie przesadzać z wielkością opakowań. Może się bowiem okazać, że noworodkowi dany kosmetyk po prostu nie będzie odpowiadał i cała wielka butelka zostanie wykorzystana przez rodziców.

Warto także korzystać z kosmetyków polecanych w szpitalach przez położne. Oddziały położnicze prowadzą czasem programy promocyjne razem z firmami kosmetycznymi. Często po wypełnieniu ankiety w szpitalu, możemy liczyć na próbki od producenta, które z powodzeniem starczą nam na kilka tygodni kąpieli naszego dziecka.

Jakie kosmetyki do szpitala?

Każdy szpital prowadzi inną politykę odnośnie kosmetyków, jakich możemy używać. W znacznej większości tylko mama zabiera dla siebie kosmetyki. Dzieci są bowiem najczęściej kąpane przez położne w czystej wodzie z dodatkiem środka o neutralnym pH.

Zanim spakujemy torbę do szpitala, warto jednak skontaktować się z naszym oddziałem położniczym i zapytać, jakie kosmetyki będą nam potrzebne.

Stopka autorska: kosmetyki.dla.noworodka.pl – pełna lista

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz