Z Lublina busem przez świat

Wybierając się w podróż najczęściej zależy nam na czasie. W dzisiejszym świecie człowiek pochłonięty załatwianiem różnych spraw działa pod presją czasu. W pracy chce wywiązać się z powierzonych mu obowiązków, a ulice w godzinach szczytu wyglądają jak stado pędzących mrówek, każda w swoją stronę by jak najszybciej dotrzeć po pracy do domu, podobnie jest z podróżowaniem.

Reklama

Planując nasze podróże z reguły zależy nam na terminowym i czasowym dotarciu do celu. Dokonując wyboru bierzemy pod uwagę głównie to ile czasu zajmie nam podróż, jakie będą jej koszty oraz czy ewentualnie przewidziane są jakieś postoje na trasie.

Obecnie idący postęp techniczny stwarza nam szereg różnych możliwości szybszego i wygodnego podróżowania. Każdy z nas stara się oczywiście znaleźć coś, co spełni nasze oczekiwania.

Jednym z kilku szybszych środków transportu, którym moglibyśmy wygodnie i bezpiecznie udać się w podróż „na naszą kieszeń” jest właśnie bus. Wielu osobom ułatwia on codzienny dojazd do pracy. Jest też komfortowym a zarazem oszczędnym sposobem podróżowania dla studentów korzystających z oferowanych zniżek.
Zamiast siedzieć w zatłoczonym autobusie, niekiedy takim że nie można nawet złapać tchu z powodu natłoku osób, albo podróżując do kilkunastu nawet godzin – zdarza się że na stojąco i w dodatku z bagażem, bądź czekając na opóźniający się przyjazd,coraz chętniej wybieramy właśnie tę formę podróżowania.

Taką możliwość stwarzają nam również szeroko rozumiane przewozy busami. Linie głównych przewoźników wyjeżdżają i odjeżdżają z Lublina.
Wśród tak licznie dostępnej konkurencji na rynku transportowym, możemy znaleźć również linie naszych głównych przewoźników oferujących swoje usługi.

Oczywiście każda z firm zabiega o jak najlepszą pozycję wśród klientów zarówno na trasie krajowej jak i międzynarodowej.
Wszelkie informacje o konkretnej firmie przewozowej dostępne są najczęściej na ich stronach internetowych bądź bezpośrednio u kierowcy.

Dotychczas miejsce stacjonowania busów w Lublinie mieściło się przy ulicy Ruskiej. Dotychczasowy jednak dzierżawca dworca nie oddał miastu terenu po wygaśnięciu dzierżawy. Miasto uruchomiło więc nowe miejsce odjazdów. Zatem tutaj cenna uwaga dla podróżujących: aktualne miejsce przyjazdu i odjazdu busów znajduje się przy ul. Cerkiewnej, tj. 300 metrów dalej.
Na placu umieszczone są tablice informacyjne z rozkładami jazdy poszczególnych busów, a stanowiska ponumerowane tak, aby można było je sprawnie odnaleźć.

Aby przekonać się o standardach lubelskich busów nie pozostaje nic innego jak wybrać się w najbliższą podróż właśnie tym środkiem lokomocji.

Stopka autorska: busów w Lublinie – http://www.przewozy-lublin.pl