Kiedy i jak kupować sprzęt snowboardowy?

Snowboarding – sport, którego historia sięga lat 60-tych w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Na wielu stokach można  spotkać się z sytuacją, w której większość jeżdżących osób to właśnie fani jednej deski. Dla wielu osób jednakże barierą w rozwoju sportowym jest zakup sprzętu, który w przypadku snowboardu niestety nie jest tani. Dlatego też warto odpowiednio zaplanować zakupy, by w ostatecznym rozrachunku wydać jak najmniejszą sumę pieniędzy.

Reklama

Snowboard – nowy czy używany?

Pierwszym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć jest to, czy chcemy kupić sprzęt fabrycznie nowy, czy też taki, który spędził już jeden lub kilka sezonów na stokach. Wybór ten determinuje niejako termin, w którym będziemy dokonywać zakupów.
W przypadku sprzętu używanego relatywnie największą ofertę i najlepsze ceny jesteśmy w stanie uzyskać już w trakcie sezonu – styczeń/luty, najczęściej po zakończeniu ferii w woj. śląskim, małopolskim czy mazowieckim.

Stosunkowo najwyższe ceny utrzymują się w okresie październik-grudzień, kiedy to wystawiany jest sprzęt dla tych, którzy chcą się „uzbroić” przed rozpoczęciem sezonu. Najniższe ceny z kolei to tradycyjnie marzec i kwiecień, jednakże im późniejszy termin, tym wybór sprzętu jest mniejszy. W sezonie letnim ceny sprzętu wracają do „normy”, i – pomijając szczególne okazje – nie możemy się nastawiać na poczynienie dużych oszczędności w tym okresie.

W przypadku sprzętu nowego pierwsze promocje pojawiają się tuż po nowym roku. Przeciętny sklep snowboardowy rozpoczyna sezon promocyjny od upustów 10-15% od ceny producenta. Kolejne „podwyżki” rabatów czekają nas po zakończeniu ferii w Polsce – w okolicach połowy lutego możemy już liczyć na upusty rzędu 20-25%. Ostateczne wyprzedaże zaczynają się w drugiej połowie marca, w tym terminie możemy liczyć na 30-40% upusty od sprzętu nowego, a także wyjątkowe okazje na zakup sprzętu potestowego – często za ułamek pierwotnej wartości. Podobnie jak w przypadku sprzętu używanego, w okresie letnim ceny wracają do poziomów sprzed okresu promocyjnego.

Czy kupować buty używane?

Największym dylematem dla wielu osób jest zakup butów snowboardowych – czy w tym przypadku konieczne jest kupowanie butów nowych, czy też używane, jako znacznie tańsze, mogą być traktowane jako alternatywa.
W tym przypadku należy zdecydowanie podejść do sprawy indywidualnie. Po pierwsze – but używany należy bezwzględnie przymierzyć, ponieważ wraz z upływem czasu but dopasowuje się do stopy właściciela, i może się okazać iż dwu-trzyletni but snowboardowy nabierze wewnątrz zupełnie nieodpowiedniej dla nas, anatomicznie, formy.
Kolejną, ważną sprawą jest odpowiednia dezynfekcja obuwia przed zakupem.  Należy bezwzględnie potraktować but snowboardowy preparatami antybakteryjnymi, które powinny zapewnić nam komfort psychiczny, iż nasze stopy są odpowiednio zabezpieczone przed grzybicą i innymi chorobami stóp

Stopka autorska: sklep snowboardowy – http://sklep.snow4life.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz