Potrzeby rynku pracy

Osoby długotrwale bezrobotne zawsze mogą liczyć na wsparcie urzędów pracy w postaci darmowych szkoleń zawodowych.

Reklama

wózek widłowyJeśli spełnia się stawiane kryteria, wystarczy zapisać się na wybrany przez siebie kurs i poczekać aż wyznaczony zostanie jego termin. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala zdobyć dodatkowe uprawnienia, które na pewno pomogą w znalezieniu pracy.

Istotne jest jednak to, by wybierać nie tylko pod kątem własnych zainteresowań i preferencji, ale także by wziąć pod uwagę aktualne potrzeby rynku pracy. Dzięki temu można w miarę krótkim czasie zdobyć naprawdę cenne umiejętności, przydatne w wielu zawodach.

Od lat niezmiennie ogromną popularnością cieszą się:

  • kursy na wózki widłowe,
  • kursy na żurawie HDS,
  • kursy na koparko-ładowarki
  • kursy spawania
  • kursy na prawo jazdy (szczególnie na samochody ciężarowe oraz ADR czyli transport ładunków niebezpiecznych)

Są to szkolenia, które wymagają oczywiście wcześniejszej znajomości obsługi podobnych maszyn albo chociaż umiejętności prowadzenia samochodu.

Nie zawsze takie wymagania są stawiane, ale bardzo pomagają one w nauce. Kurs obsługi wózków widłowych wyróżnia się tym, że trwa około dwóch tygodni i po zdaniu egzaminu można już przystąpić do pracy. Po skończeniu takiego kursu uzyskuje się uprawnienia do pracy na terenie kraju i zagranicy. Bardzo często osoby bezrobotne które ukończyły tego typu kursy lub jeden kurs szybko znajdują pracę.

Krótki okres trwania, a także duże zapotrzebowanie na pracowników z takimi uprawnieniami stawiają go na czele wszystkich dostępnych szkoleń. Inne kursy trwają nieco dłużej, a niekiedy zdobywanie kolejnych stopni wymaga odbycia kilku lat praktyki. Do takich skomplikowanych szkoleń należy kurs na dźwig, składający się z kilku poziomów.

Uprawnienia na wózki przydają się, jeśli chcemy podjąć pracę na przykład na magazynie bądź w markecie. Przenoszenie rozmaitych towarów oraz palet należy do najczęstszych obowiązków na tym stanowisku. Dobrze jest połączyć takie szkolenie z dodatkowym kursem, dzięki któremu nabędziemy umiejętności wykonywania podstawowych napraw podnośnika. Odbyte szkolenia konserwatorskie wózków widłowych mogą przesądzić o zatrudnieniu na stanowisko, o które się ubiegamy.

Dla pracodawcy jest to oczywisty atut kandydata, ponieważ pomoże zminimalizować przestoje niesprawnej maszyny, a także ograniczyć wydatki na naprawy.

Warto się szkolić i zdobywać nowe kwalifikacje ponieważ zwiększa to naszą wartość na rynku pracy a także zwyczajnie często przydaje się w życiu i jest po prostu ciekawe.

Stopka autorska: kursy na wózki widłowe – http://szkolenia.wroclaw.pl/szkolenia-z-obslugi-wozkow-widlowych