Zadbaj o swoją przesyłkę kurierską, czyli kilka rad o pakowaniu

Zanim zamówimy usługę kurierską, zadbajmy o to, aby nasza przesyłka była właściwie zapakowana. Wydaje się to oczywiste, chociaż praktyka pokazuje, że nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza dla osób, które do tej pory rzadko korzystały z usług kurierskich.

Reklama

Ochroń zawartość przesyłki

Opakowanie przedmiotu, który przesyłasz, należy dopasować odpowiednio do zawartości paczki, z uwzględnieniem jego rozmiaru, kształtu i wagi. Za duże pudełko w stosunku do przesyłki sprawi, że przedmiot w nim zawarty będzie przemieszczał się, powodując ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia samego opakowania, przez co przesyłka może nie być dostarczona w nienaruszonym stanie. Jeśli zdarzy się, że jesteśmy zmuszeni do zapakowania przedmiotu w karton o większym rozmiarze, to należy koniecznie wolną przestrzeń opakowania uzupełnić lekkimi wypełniaczami. Mogą to być kawałki styropianu, zmięty papier makulaturowy lub kartoniki odpowiednio ukształtowane. Można także zaopatrzyć się w specjalnie do tego celu produkowane kształtki papierowe, worki z pianką rosnącą czy też worki z powietrzem. Jednakże, nawet zabezpieczywszy odpowiednio przesyłany przedmiot w zbyt dużym kartonie, należy pamiętać o tym, że zwiększa on gabaryty przesyłki kurierskiej, co może niepotrzebnie generować wyższą jej cenę.

W co zapakować?

Wszystko zależy od tego, co przesyłamy. Bywają przedmioty o nietypowych kształtach, które łatwiej zapakować w worek, tubę lub skrzynkę drewnianą. Te nietypowe opakowania lub pakunki o nieregularnych kształtach, są czasem konieczne, należy jednak pamiętać, że taka przesyłka jest droższa  z racji doliczanej dopłaty za przesyłkę niesortowalną. Co więc należy robić, aby jej uniknąć? Jeśli to tylko możliwe, to należy pakować przesyłany przedmiot w opakowania o regularnych kształtach, do czego najlepiej służą kartony.

Zadbaj o jakość opakowania

Przede wszystkim należy zadbać o to, by uniemożliwić dostęp do zawartości przesyłki w drodze do odbiorcy. Warto przy tym pamiętać, że jeśli karton był wcześniej już używany, to trudne jest stwierdzenie czy paczka jest zapakowana oryginalnie przez nadawcę czy też może naderwanie kartonu czy też taśmy nie jest dowodem na celową ingerencję osób trzecich. Odbiorca paczki zawsze może mieć w takiej sytuacji wątpliwości czy przyjąć od kuriera przesyłkę, co generuje niepotrzebne problemy zarówno dla nadawcy, odbiorcy jak i firmy kurierskiej. Dlatego ważne jest, zwłaszcza w wypadku przesyłek o wysokiej wartości, aby przesyłane one były w nowych opakowaniach.

Stopka autorska: Więcej informacji można znaleźć tutaj.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz