Czasy się zmieniają, więc i formy transportu, komunikacji również

obrazekW obecnych czasach formy transportu listów bardzo się zmieniły. W średniowieczu posłaniec otrzymywał list z daną wiadomością, która dociera do odbiorcy dopiero po kilkunastu dniach, a nawet miesiącach. Zależało to od bardzo wielu czynników, nawet tych atmosferycznych. Z czasem forma transportu nabrała nowych obliczeń i coraz bardziej się zmieniała, a co za tym idzie szybkość dostarczonej wiadomości zdecydowanie rosła. Na przestrzeni lat można zaobserwować wielki progres w dostarczaniu wiadomości, co przede wszystkim nas żyjących teraz bardzo cieszy, bo możemy się kontaktować z bliskimi w bardzo szybki sposób.

Reklama

Obecnie transport różnych przesyłek jest bardzo szybki i nawet z bardzo odległego zakątka świata można otrzymać przesyłkę już na drugi dzień. Transport międzynarodowy bardzo ewoluował i obecnie przesyłki dostarczane są drogą lądową, morską i powietrzną w bardzo szybki sposób za sprawą nowoczesnych technologii, które sprawiły, że szybkość przemieszczania zdecydowanie wzrosła. Wracając do kwestii listów, to można, by rzec, że standardowa forma listów odeszła już dawno do lamusa i tylko nieliczni jeszcze tą formę przekazu treści używają. Dzięki możliwościom internetu ludzie aktualnie kontaktują się w ciągu sekundy. Położenie geograficzne nie ma żadnej różnicy dla tej formy komunikacji. Obecnie mieszkając w dwóch odległych od siebie krajach, ale mając dostęp do internetu można ze sobą rozmawiać komunikując się słownie do tego widząc daną osobę.

Można również dodać, że nie tylko szybkość dostarczania wiadomości się zmieniła, ale także ilość. Obecnie, jeśli zdecydujemy się wysłać list lub przesyłkę drogą tradycyjną ( lądową, morską, powietrzną), to oprócz naszej wiadomości jest także kilka tysięcy innych. Biorąc to pod uwagę można wyjść z podziwu patrząc na tą całą logistykę wokół tego całego przedsięwzięcia. Oprócz zmiany szybkości ewoluowały także możliwości gabarytowe ilości dostarczanych przesyłek.

Patrząc na przebieg historii i tej całej ewolucji można się tylko zastanowić nad jednym. Do czego to wszystko prowadzi i jak w przyszłości się jeszcze to wszystko zmieni. Jest to tak fascynujące, że chciało, by się dożyć czasów innych niż te nasze obecne. Jak widać możliwości są bardzo duże naszego człowieczeństwa. Miejmy tylko nadzieję, że to nasze rozwijanie wyjdzie nam tylko na lepsze, a nie zaprowadzi nas na samo dno. Odkrycie nieznanych dotąd nauce rzeczy oprócz plusów może niekiedy przynieść również minusy. Wszystko zależy jak ludzie wykorzystają dostępne cuda technologiczne.

Stopka autorska: sama.pl – Transport międzynarodowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz