Outsourcing usług transportowych chętnie wybieranym sposobem na oszczędności

Zbudowanie własnej floty samochodowej po to, aby realizować prace spedycyjne w ramach swojej firmy, zawsze jest związane z wysokimi kosztami. Zakupienie samochodów to tylko podstawowe koszty, ponieważ dochodzi do nich także zatrudnienie odpowiednich kierowców, ubezpieczenia, koszty serwisów, paliwa, opłacania wjazdów na autostrady, aby wspomnieć tylko o niektórych. Dlatego dzisiaj dla wygody i oszczędności coraz więcej przedsiębiorstw potrzebujących zaplecza transportowego decyduje się na skorzystanie z usług outsourcingowych w tym zakresie.

Reklama

Zlecasz i nie musisz już o nic się martwić

Największym atutem outsourcingu jest bezsprzecznie wygoda – nie trzeba wtedy zajmować się dobieraniem floty czy szukaniem pracowników, ale jedynym zmartwieniem jest znalezienie firmy, która będzie mogła podjąć się usług w tych ramach. Aktualnie jest ich wiele, dlatego nie powinno się mieć z tym żadnych, nawet najmniejszych problemów. Warto porównać je pod kątem oferowanych usług, przykładowo posiadanego zaplecza, aby dobrać taką, która będzie mogła realizować obsługę na najwyższym poziomie i jednocześnie w korzystnych cenach. Zawarcie dobrej umowy jest kluczowe dla późniejszego zadowolenia ze zleconych prac transportowych.

Większa elastyczność floty

Kolejnym atutem zlecania outsourcingu w transporcie jest znacznie większa elastyczność dotycząca dopasowania floty samochodowej do aktualnych potrzeb. Nieraz trzeba zlecić transport na kilka samochodów, innym razem nie jest on przez tygodnie potrzebny, co oznaczałoby, że flota nie byłaby w ogóle używana w firmie, która zdecydowałaby się na taką inwestycję. Dlatego wtedy, gdy zmiany na rynku w konkretnej branży są dość powszechne, budowanie własnego zaplecza samochodów nie jest opłacalnym rozwiązaniem. Outsourcing będzie zapewniał natomiast stałą dostępność samochodów, nie generując jednocześnie nadmiernych kosztów.

Obsługa nie tylko w Polsce

Wiele firm zajmujących się świadczeniem usług transportowych nie tylko oferuje je dla swoich klientów w ramach Polski, ale także obsługuje zagranicę. Jeżeli planuje się dostawę towarów na terenie Europy, wtedy to firma outsourcingowa, która oczywiście działa na takim obszarze, będzie mogła zadbać o szybkie i bezpieczne dostarczenie powierzonego mienia.

Jak mówi przysłowie, żeby napić się mleka, nie trzeba od razu kupować całe krowy. Doskonale sprawdza się ono także wtedy, gdy planuje się spedycję, jednak nie chce się budować od razu dużego zaplecza potrzebnego do jej realizacji. Dzisiaj outsourcing jest wybierany nie tylko przez małe i średnie firmy, ale coraz częściej również te duże, które w ogólnym rachunku ekonomicznym także dużo zyskują na wybraniu zewnętrznego operatora.

Stopka autorska: Ofertę transportu krajowego i międzynarodowego można znaleźć na stronie  www.stan-trans.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz