Firma transportowa. Czy to ma sens?

Poszukując możliwości zarabiania pieniędzy, szukamy różnych opcji. Jedną z nich jest własna firma i zarabianie dzięki świadczeniu usług transportowych. Pomysł oczywiście jest wart rozważenia. Branża usług to rozwiązanie, które można polecić, a transport jest czymś, na co zawsze znajdą się klienci. Czy jednak na świadczeniu usług transportowych można osiągnąć zyski warte zainteresowania?
Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć od tego, że zyski z prowadzenia usług transportowych to coś, co może się pojawić, pod warunkiem wcześniejszych inwestycji. Założenie firmy transportowej bowiem to jedno. Niezbędny pojazd lub pojazdy to drugie.

Reklama

Warto zastanowić się jakie samochody będą potrzebne do prowadzenia firmy transportowej.

kierowca tiraZałożenie firmy transportowej to tylko kilka kroków, aby jednak firma zaczęła działać, potrzebne są samochody. Tutaj warto się zastanowić jaki profil działalności transportowej jest w danej sytuacji najlepszy. Można świadczyć usługi, jeżdżąc samochodem typu bus, można również świadczyć usługi samochodem większym czyli ciężarówką. Od decyzji zależne są zarówno wydatki na samochód jak i przyszłe zyski. Samochód typu bus, to wydatek kilkunastu tysięcy złotych, dobry samochód ciężarowy z naczepą, to wydatek nawet kilkunastu tysięcy Euro. Posiadając środki finansowe, czasami warto zdecydować się na transport ciężarowy. Jak mówią statystyki, zyski z takiego transportu są większe, można też liczyć na większą ilość zleceń, z reguły również są to zlecenia bardzo wartościowe bowiem niewiele osób zamawia transport ciężarowy na małą odległość. Posiadając ciężarówkę, można świadczyć usługi transportowe jako osoba współpracująca z dużą firmą transportową, a więc mieć pewność ciągłości dobrych zleceń.

W przypadku usług transportowych mniejszym samochodem, sytuacja jest inna. Kupując samochód typu bus, można również osiągać zyski, ale najlepiej od razu nastawić się na inny profil klientów. Bardzo rzadko pojawią się zlecenia z firm, ponieważ większość posiada swoje samochody tego typu, nie oznacza to jednak, że tych zleceń nie będzie, warto jednak nastawić się na to, że gro zleceń będzie pochodzić od osób prywatnych. Przeprowadzki, zlecenia transportu drobnych rzeczy, przewożenie większych rzeczy zakupionych w sklepie to coś, na co warto się nastawić i pod tym kątem rozwijać firmę. Oczywiście trzeba również pamiętać o tym, by w tym kierunku szły nasze działania reklamowe.

Firma transportowa musi się rozwijać.

Prowadzenie firmy transportowej, bez względu na jej wielkość, to coś, co trzeba robić rozsądnie. Jednym z przejawów takiego działania jest inwestowanie w rozwój firmy, w tabor samochodowy, w poszukiwanie nowych klientów, stałych zleceniodawców.  Może w takiej sytuacji pojawić się konieczność zatrudnienia dodatkowych osób – nie warto się tego obawiać, pod warunkiem oczywiście, że będą miały co robić.

Odpowiednio prowadzona firma transportowa to szansa na stały dochód. Usługi tego rodzaju zawsze będą na czasie, a transport nigdy nie stanie się usługą, na którą nie ma odbiorców. Warto pamiętać, że w wielu przypadkach jest jedyną opcją. Transport kolejowy jest mierny, innych rozwiązań nie ma, wiec transport drogowy niejako nastawiony jest na rozwój. Warto o tym wiedzieć i zastanowić się, czy nie warto rozwijać się razem z nim. Firma transportowa może być bowiem szansą na spory zysk i ciekawą pracę.

Stopka autorska :  http://transportujac.pl/

Stopka autorska: http://transportujac.pl/ – http://transportujac.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz