Zalety aptek internetowych

Fenomen zakupów w Internecie nie ominął również branży farmaceutycznej, dlatego dzisiaj można w Sieci bez problemu kupić suplementy diety, witaminy, maści i kremy dermatologiczne, leki przeciwbólowe czy nawet antybiotyki i leki dostępne jedynie na receptę. W tym ostatnim przypadku apteka internetowa działa na identycznych zasadach jak jej stacjonarny odpowiednik, dlatego ma taki sam obowiązek sprawdzenia i zweryfikowania każdej recepty.

Reklama

aptekaW zależności od typu apteki proces ten może przebiegać w różny sposób. Najbardziej popularne sieci aptek internetowych wymagają przykładowo, aby przed odebraniem leku zamawiający okazał receptę sprzedawcy (farmaceucie). Taki system sprawdza się w przypadku aptek posiadających swoje naziemne punkty – zamówienie wysyłane jest wtedy nie bezpośrednio do kupującego, ale właśnie do apteki stacjonarnej, skąd dopiero można je odebrać po okazaniu i zweryfikowaniu recepty.

Innym sposobem weryfikacji jest przesyłanie skanu recepty e-mailem, co praktykuje się jednak dość rzadko ze względu na niejasną sytuację prawną takiego procesu. Farmaceuci z jednej strony obawiają się próby oszustwa, z drugiej zaś związani są przepisami legislacyjnymi, które nakładają na nich kary w przypadku nieodpowiedniego wydania (sprzedania) leków, w szczególności zaś tych refundowanych. Obecnie każda szanująca się apteka internetowa oferuje swoim klientom jedynie opcję pierwszą, a więc odbiór osobisty po okazaniu recepty. Dla klienta jest to i tak korzystniejsza opcja od kupowania leków w normalnych aptekach po wyższych cenach – dodatkowo często może uzyskać atrakcyjne rabaty na kolejne zakupy, co nie jest stosowaną praktyką w aptekach stacjonarnych.

Wiele placówek tego typu w przypadku kupna leków na receptę oferuje klientom dodatkowe udogodnienie – osoba takie jest w pewien sposób uprzywilejowana i swój lek może odebrać bez konieczności stania w kolejce. Wystarczy, że poinformuje farmaceutę o chęci odebrania zamówienia, przedstawi jego numer oraz oczywiście okaże receptę potwierdzającą zakup leku. Pod tym względem apteka internetowa jest więc wyjściem najbardziej korzystnym i optymalnym, z jakiego z roku na rok korzysta coraz więcej osób – w tym także ludzi starszych i schorowanych, dla których to ogromne udogodnienie.

Stopka autorska: apo-discounter.pl – apteka internetowa

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz