Zamknięcie rachunku bankowego

Naturalną rzeczą wydaje się fakt, że jeżeli przestajemy potrzebować jakiegoś konta bankowego, to najlepiej byłoby je zamknąć.

Reklama

Okazuje się, że wcale tak nie musi być w rzeczywistości. Na 33 miliony kont internetowych aż 18 milionów jest całkowicie nieużywanych. Jeżeli posiadamy takie konto, to może warto sprawdzić co się z nim dzieje i czy bank przypadkiem nie nalicza opłat. Wobec tego, nieużywane konto najlepiej zamknąć i mieć problem z głowy.

Niekiedy zdarza się, że mylą się banki i faktycznie przepraszają za swoje zachowanie oraz rekompensują swoim klientom straty. Niemniej jednak, bardzo często klienci sami popełniają błędy, które wynikają z nieprzemyślenia pewnych spraw lub zignorowania ich. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy jedynie poszukać na forach internetowych, gdzie znajdziemy mnóstwo historii osób, które zapomniały o swoim starym rachunku bankowym, zaś teraz bank ściga ich za długi. To tylko jeden z powodów, dla które rachunki bankowe powinny być zamykane, jeżeli przestajemy je używać.

Swego czasu banki chciały przyciągnąć klientów różnego rodzaju promocjami. Z pewnością wszyscy kojarzą placówki wypłacające premię za założenie konta. Klienci niekiedy wykorzystywali takie promocje, aby zarobić kilkaset złotych a następnie w ogóle nie korzystali z takich rachunków. Takie postępowanie nie mogło pozostać bez odzewu, tak więc najczęściej mało przebiegli klienci nie zapoznawali się z dokładnymi warunkami, w których była opisana konieczność aktywnego korzystania z konta. W taki oto sposób, po jakimś czasie zostawali z długami, o których nie mieli pojęcia.

Niech opisane powyżej kwestie będą swoistą przestrogą i nauką do tego, aby zawsze zamykać za sobą wszystkie drzwi – w przenośni oraz poza nią. Jeżeli nie korzystamy już z usług jakiegoś banku, to najlepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie konta i nie przejmowanie się żadnymi ewentualnymi konsekwencjami. Jeżeli zostawimy takie sprawy nierozwiązane, to bardzo prawdopodobnie możemy się spotkać z przykrymi konsekwencjami, których w prosty sposób dało się uniknąć.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz