Leasing liczony kilometrami – rozwiązanie tylko dla dużych firm?

Mimo że oferta leasingu nie jest skierowana wyłącznie do klientów biznesowych, to właśnie przedsiębiorcy najczęściej z niej korzystają. Czy leasing liczony kilometrami, czyli innowacyjna usługa na polskim rynku, jest przeznaczony wyłącznie dla dużych firm?

Reklama

Potrzeby małej i dużej firmy w zakresie pojazdów

33522491 – white cars are lined up in the parking lot in one line

Zarówno niewielkie, jak i duże firmy działające na polskim rynku korzystają z pojazdów. Różnica sprowadza się do częstotliwości ich odpalania i ilości przemierzonych miesięcznie kilometrów. Duże przedsiębiorstwa mają przy tym większe możliwości, gdy mowa o finansowaniu zakupu pojazdów – mogą skorzystać np. z kredytów.

Firmy, które zdecydowały się na leasing pojazdów firmowych, borykają się jednak z pewną wadą tej usługi – mowa o stałej opłacie naliczanej za użytkowanie pojazdów, która nie jest w żaden sposób dostosowana do ilości pokonanych w miesiącu kilometrów. Co więcej, płacić trzeba nawet wówczas, gdy firmowy pojazd trafił na warsztat i jego użytkowanie jest niemożliwe.

Powyższa sytuacja dotyka zarówno małe, jak i duże firmy, przy czym dla tych pierwszych może się ona skończyć nawet bankructwem. Czy jest alternatywa dla stałej raty leasingowej? Okazuje się, że tak.

Alternatywa dla klasycznego leasingu

Ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców korzystających na co dzień z pojazdów przygotowała Grupa Idea Bank. Happy Miles – bo o tej usłudze mowa – opiera się na prostej zasadzie: „pay-as-you-drive”. Z punktu widzenia klientów jest ona bardzo korzystna – płacą wówczas, gdy faktycznie użytkują pojazd.

Happy Miles to z pewnością rewolucja na rynku usług leasingowych. Przedsiębiorcy, którzy podpiszą umowę z bankiem, mogą liczyć, że rata leasingowa będzie składać się z dwóch części:

  • stałej, ale niewielkiej opłaty pobieranej za użytkowanie danego pojazdu,
  • ruchomej – uzależnionej od ilości przejechanych kilometrów.

Powyższe rozwiązanie gwarantuje, że rata leasingu nigdy nie jest obciążeniem dla firmowego budżetu – jest dostosowana do wysokości dochodów firmy.

W miesiącach, w których przedsiębiorca ma więcej zleceń i częściej korzysta z pojazdu, uiszcza wyższą ratę leasingową. Gdy jednak zleceń brakuje, a branża boryka się z przestojem, wcale nie musisz zapożyczać się, aby uregulować swoje zobowiązania.

Rozwiązanie nie tylko dla dużych

Czy wiesz, że Happy Miles to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno duże, jak i małe firmy? Jeżeli prowadzisz biznes, to wiesz, że samochód jest potrzebny niezależnie od ilości zleceń w miesiącu – zawsze jest coś do załatwienia u klientów lub na mieście.

Rozwiązanie w postaci innowacyjnej usługi leasingowej Happy Miles jest skierowane do przedsiębiorców na co dzień utrzymujących firmową flotę. Jest przy tym o tyle korzystne, że rata leasingowa jest ściśle powiązana z kondycją finansową firmy, w efekcie czego nie jest ona obciążeniem dla firmy. Co więcej, przedsiębiorca korzystający z Happy Miles ma dostęp do danych przekazanych przez GPS do banku. Rozliczenie jest zatem przejrzyste i uczciwe.

Zapoznaj się zatem z dodatkowymi korzyściami oferowanymi w ramach Happy Miles – wszystkie informacje o tej innowacyjnej usłudze leasingowej znajdziesz tutaj: Leasing samochodu – https://www.happymiles.pl.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz