Jakie ekspres do kawy wybrać do firmy?

Pyszna i aromatyczna kawa uprzyjemnia dzień pracy i pomaga skoncentrować się na zadaniach w pracy. Kawa rozpuszczalna czy serwowana z ekspresu przelewowego, nie daje jednak takich wrażeń smakowych jak profesjonalnie przygotowana kawa z ekspresu ciśnieniowego. Warto więc zainwestować w taki sprzęt. W jaki sposób go wybrać?

Pyszna kawa w kilka chwil

Biorąc pod uwagę to, że pracownicy firmy, którzy będą przygotowywać sobie lub kontrahentom codzienną kawę, nie są specjalistami w kwestii jej parzenia, pośród urządzeń takich jak ekspresy do kawy do firm sprawdzą się sprzęty w pełni automatyczne. Do ich obsługi nie trzeba praktycznie żadnej znajomości technik parzenia kawy. Nie ma konieczności także jej oddzielnie mielić, ponieważ ekspresy posiadają automatyczny młynek. Wystarczy tak naprawdę nacisnąć odpowiedni przycisk i poczekać kilka chwil.

Szybkość parzenia kawy również ma znaczenie. Niektóre ekspresy do kawy potrzebują więcej czasu, by się przygotować do procesu produkcji kawy, zaś w firmie liczy się każda minuta. Najlepiej więc wybrać sprzęt, który sprawnie przygotuje pyszny, pobudzający napój.

Pod ciśnieniem czyli smacznie

Chociaż ekspresy do kawy do firm z górnej półki, czyli ciśnieniowe to większy wydatek, z pewnością się on opłaca. Warto spojrzeć na to, jak na inwestycję w wizerunek firmy. Negocjacje z klientami czy też spotkania biznesowe przy niesmacznej kawie nie zostawią miłego wspomnienia oraz pozytywnego obrazu przedsiębiorstwa w umyśle gościa. Tylko ekspres ciśnieniowy pozwala na stworzenie prawdziwej pysznej kawy. Z tego względu lepiej postawić na ekspresy do kawy, których cena rozpoczyna się od około 3000 złotych.

W tej kwocie można już mieć dobry, parzący pyszną kawę ekspres z młynkiem i spieniaczem oraz podgrzewaczem do mleka, czyli wszystkim tym, co jest niezbędne by przygotować nie tylko mocne espresso, ale także latte czy cappuccino. Dzięki temu każdy z pracowników będzie mógł przygotować dla siebie ulubioną kawę.

Na jedną lub dwie filiżanki

Pośród parametrów, które trzeba brać pod uwagę kupując ekspresy do kawy do firm, trzeba również uwzględnić pojemność zbiornika na wodę oraz ilość kaw, które można przygotować jednocześnie. W przypadku, kiedy firma jest spora, przyda się zarówno większy zbiornik na wodę, jak i możliwość jednoczesnego przygotowania więcej niż jednej kawy, wynikająca z tego, że sprzęt posiada dwie dysze. To usprawni ten proces i sprawi, że przy ekspresie do kawy nigdy nie będzie kolejek.

Niezależnie od tego, na jaki sprzęt decyduje się właściciel firmy, należy go regularnie serwisować lub samodzielnie czyścić, zwłaszcza układ mleczny, a także nie zapomnieć o odkamienianiu i wymianie filtrów na wodę. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, kiedy to któregoś ranka w firmie ekspres odmówi posłuszeństwa na skutek zaniedbania którejś z tych czynności.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco Poland

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz