Kupujemy baterie łazienkowe

Na rynku możemy znaleźć ogromny wybór baterii łazienkowych różnych marek. Potrafią się one znacząco różnić między sobą także pod względem ceny. Wiele osób w tej sytuacji jest nieco zdezorientowanych i nie wie, co powinni wybrać. Ostatecznie decydują się na to, co jest najtańsze lub wpisuje się w ich gusta wizualne. Tymczasem przy wyborze baterii łazienkowych powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość i funkcjonalności. To sprawi, że będziemy zadowoleni z korzystania z baterii i ograniczymy koszty w przyszłości.

Reklama

Rodzaje baterii łazienkowych dostępnych na rynku

Już na pierwszy rzut oka możemy stwierdzić, że dostępne baterie różnią się od siebie pod względem materiału, z którego zostały one wykonane. Uniwersalnym rozwiązaniem będą dobrej jakości baterie łazienkowe wykonane z chromu (jak na przykład baterie Britton). To tworzywo bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Opcji jest oczywiście znacznie więcej – możemy kupić baterie satynowe, stalowe, stylizowane na miedź, brąz czy mosiądz.

Zwróć uwagę na sposób montażu

Równie ważny jak rodzaj tworzywa, jest sposób montażu. Bardzo ważne jest, abyśmy wybrali baterię łazienkową, która może być bez problemu zamontowana w wybranym przez nas miejscu. Jeżeli będziemy chcieli zamontować baterię na brzegu wanny lub umywalki, odpowiedni dla nas będzie model sztorcowy inaczej zwany stojącym. W tym modelu bateria łączy się z instalacją wodną przy pomocy wężyków. Inną opcją są baterie ścienne. Tego rodzaju baterie znamy przede wszystkim z budownictwa starszego typu, chociaż cały czas funkcjonują na rynku. Decyzja o zakupie baterii ściennej powinna zapaść zanim ściany zostaną wykończone, w przeciwnym wypadku cała praca pójdzie na marne.

Obecnie w sklepach możemy znaleźć coraz ciekawsze modele baterii – między innymi wielootworowe i podtynkowe. Cechują się one ciekawym, czasem zaskakującym designem. W tym przypadku również montaż będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle.

Zainwestuj w baterię łazienkowe dobrej jakości

Jedno jest pewne – na zakupie baterii łazienkowych nie warto oszczędzać. Zamiast szukać najtańszego modelu, warto zdać się na produkt renomowanego producenta. np. baterie Britton. W ten sposób możesz mieć pewność, że kupujesz produkt wysokiej jakości, wykonany z odpowiednich materiałów, bez niedoróbek. Nie będziesz mieć też problemów z późniejszą obsługą posprzedażową (gwarancja). Może się to także przełożyć na mniejsze zużycie wody. Szczególną ostrożność przy zakupie baterii łazienkowej zachowaj, jeśli w Twoim domu są dzieci.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz