Zatrudnię panią do sprzątania, najchętniej z Ukrainy

Każda gospodyni chciałaby, by jej dom błyszczał. Jednak nawał codziennych obowiązków, praca zawodowa, opieka nad dziećmi, nie zawsze pozostawiają czas na bycie perfekcyjną panią domu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o zatrudnieniu pani do sprzątania

Reklama

Pomoc domowa, na którą można zrzucić uciążliwe obowiązki związane z prowadzeniem domu, to głęboko skrywane marzenie każdej kobiety. Jednak w rzeczywistości decyzja o zatrudnieniu kogoś obcego, kto będzie miał wstęp do wszystkich pomieszczeń w domu, nie jest łatwa. Jak znaleźć uczciwą panią do sprzątania? Najprościej rozpuścić wici wśród znajomych, jest duża szansa, że zostanie nam polecona osoba sprawdzona i godna zaufania. Jeśli ta droga zawiedzie, można przejrzeć ogłoszenia lokalne, często ogłaszają się tam panie gotowe podjąć się sprzątania cudzego domu. Gdyby i ta droga zawiodła, można skorzystać z internetu. Jest bardzo wiele portali, które oferują pośrednictwo w zatrudnieniu pomocy domowej. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że można od razu sprawdzić, czy dana osoba ma referencje, oraz jakie usługi ma w swojej ofercie. Na portalu www.pomocedomowe.pl można przeszukać oferty ze swojego miasta i okolicy.

Oczywiście pomocy domowej nie zatrudnia się w ciemno. Zanim zlecimy komuś posprzątanie naszego domu, warto taką osobę poznać bliżej. Jeśli potencjalna kandydatka przyniesie pisemne referencje warto skontaktować się z poprzednimi pracodawcami. Niezależnie od tego trzeba zapytać kandydatkę o powody zakończenia pracy w poprzednim domu. Trzeba też na wstępie ustalić, jakich obowiązków gotowa jest podjąć się pani do sprzątania. W standardowej ofercie na ogół jest wycieranie kurzu, odkurzanie, mycie mebli, luster, sprzątanie kuchni i łazienki. Na ogół za mycie okien, prasowanie i pranie trzeba zapłacić dodatkowo, ale tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.

Zatrudniając panią do sprzątania trzeba przede wszystkim przekonać się, czy jest to osoba znająca się na swoim fachu, godna zaufania, punktualna. Można na przykład zapytać, czy wie jak usunąć plamę z kanapy lub jak pozbyć się nacieków na wannie. Warto też zerknąć na dłonie naszej przyszłej sprzątaczki. Jeśli nosi długie paznokcie lub tipsy lepiej się zastanowić.

Narodowość przyszłej pracownicy ma drugorzędne znaczenie. Pochodzenie w żaden sposób nie świadczy o sumienności, rzetelności, uczciwości i umiejętności sprzątania. Nie ma też wpływu na cenę usługi. Można jednak dostrzec pewne plusy zatrudnienia cudzoziemki, na przykład Ukrainki. Od osoby wychowanej w innej kulturze można się wiele nowego nauczyć. Jest to też świetny sposób na podszlifowanie języka. Na ogół panie z Ukrainy potrafią porozumieć się po polsku, ale można poprosić o rozmowę w ich ojczystym języku. Dodatkowo można umówić się z pomocą domową, że raz na jakiś czas coś ugotuje. Oczywiście nie będzie to polski bigos czy pomidorowa, ale rarytas typowo ukraiński. A kuchnia ukraińska to nie tylko znany nam barszcz ukraiński, to także kotlety po kijowsku, bliny, smażone kabaczki czy kapuśniak zaporoski. Nawet jeśli przepisy na te frykasy można znaleźć w internecie, to z pewnością pani, która gotowania uczyła się na Ukrainie, zna tajne sekrety przyrządzania regionalnych potraw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz