Zwiększ swoje umiejętności

Zarabiać tyle, aby starczyło nie tylko na podstawowe przyjemności, ale i na spełnienie naszych marzeń? Osiąganie swoich celów bez najmniejszego problemu? Prowadzenie swojej firmy staje się banalnie proste? Wszystko czego potrzeba do osiągnięcia tego jak i wielu innych celów, to odpowiednie szkolenie.

W każdym większym mieście w Polsce, każdego dnia odbywa się wiele szkoleń z wielu dziedzin. Najtrudniejsze jest wybranie szkolenia, gdzie prowadzący nie tylko mają odpowiednią wiedzę, ale potrafią ją również przekazać. Najlepsze szkolenia oczywiście kosztują odpowiednią sumę, ale nie należy traktować tego jak wydatek, tylko jak inwestycję.

Zdobywanie umiejętności jest jak sadzenie drzewka

Rozpoczynając szkolenia w dowolnej tematyce, trzeba sobie wyobrazić, że sadzimy małe drzewko w naszym „ogrodzie wiedzy”. Im więcej szkoleń, książek – w skrócie nabytej wiedzy – tym nasze drzewko robi się większe. Jeżeli nasze drzewko wiedzy będzie budziło podziw wśród osób obracających się w naszej tematyce, to zyskujemy prestiż i uznanie, a od tego niewielki krok do osiągnięcia zadowalających korzyści materialnych.

Równolegle ze szkoleniami warto wzbogacać wiedzę podręcznikami osób, które są uznawane za autorytet w danej branży. W chwili kiedy sami stwierdzimy, że nasze drzewo wiedzy jest imponujące, to może pojawi się wizja założenia własnej firmy? Może znajdziemy zatrudnienie na lepszym stanowisku z racji naszej wiedzy? Możliwości jest wiele, ale najtrudniejsze to zrobić pierwszy krok.

Od czego zacząć?

Chcemy rozpocząć budowę naszego „drzewa wiedzy”, ale gdzie zacząć? Szkolenia są najbardziej opłacalne w momencie kiedy dysponujemy już solidnymi podstawami, a takie najlepiej uzyskać z podręczników i for internetowych. Czasem jednak trzeba przejść wszystkie szczeble szkolenia, bo inaczej nie uzyskamy certyfikatu – np.: w przypadku szkolenia z bezpieczeństwa IT trzeba etapami przechodzić zdobywanie wiedzy.

Najważniejsze to uważać, aby nie dojść do samouwielbienia. Nie może dojść do sytuacji, w której stwierdzisz, że „wiesz absolutnie wszystko”, bo to niemożliwe. Jeżeli przestaniesz rozwijać swoje „drzewo wiedzy” to prędzej czy później pojawią się inni, którzy nie spoczną na laurach i będą stale się szkolić. Wtedy minie trochę czasu, a Twoje budzące podziw drzewo, będzie na tle innych wyglądało niczym mizerny krzaczek.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz